Fedora 20 - není možné softwarově vypnout.

Zdravím, potřebuji brainstorming,sám si nevím rady. Koupil jsem nový notebook Acer Aspire E1-532-29554G50Mnrr
s tím,že OS Windows nechci. Tento notebook je prodáván s OS Linpus. Po koupi jsem přenastavil BIOS na bootování
z CD_ROM a zkusil instalovat Fedoru,kterou uživatelsky používám již od 6. Jenže žádná stará do 18 nešla nainstalovat.
Vypálil jsem si tedy poslední verzi Fedora 20 a ta nainstalovat šla, všechno funguje, kromě softwarového vypnutí.
Platí to jak pro 32bitovou verzi, tak pro 64 bitovou verzi. Pokud dám vypnout, notebook se začne vypínat a zasekne se u příkazu: reboot : powering off a tak zůstane a na nic nereaguje. Příkazy na obrazovce jsou ještě nerovnoměrně.

Jediné co funguje je tvrdý restart s delším podržením tlačítka. Napadá někoho co s tím? Mně jen zkusit jiné distro.

Nemáš tam po instalaci nějaký starý kernel? Podobný problém se řešil v bugzille tu https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1031331 a vypadá, že v prosinci vydaný kernel 3.12.6 to opravuje.

Pro stderr: Děkuji za nasměrování. Po přečtení té americké diskuze jsem dal updatovat kernel a nainstaloval se
3.13.201 a notebook se vypne korektně tak jak má i přes softwarové tlačítko.