Fedora 19 a ATI grafika - sekanie

Ahojte,riesim podobny problem, ako tu http://forum.fedora.cz/read.php?4,24034

Mam notebook HP4525s, je v nom ATI grafika, Fedora ju identifikuje ako [AMD/ATI] Park [Mobility Radeon HD 5430/5450/5470.

Po instalacii vsetko OK,po update vsetko ok,este vcera, ked som maminu nechal pozerat film,v pohode, rano ho zapnem a to iste: video seka, teda to skor vyzera,ako keby sa prehravalo nesuvisle. Tyka sa to filmov aj streamovanych videi. Flash player som instaloval podla Fedora wiki. Problem skusany so starsim aj novsim jadrom, vyskusane s vlc aj totemom, to iste. Pouzivam radeon ovladac, proprietarny som skusil vcera,este horsie.

Keby ste mi vedeli pomoct, co s tym. Dakujem. Ak treba uviest viac informacii,staci povedat. Dik este raz

Jinak práci s pc vše ok? Kromě přehrávání videa?
Přehřívá se? Teplota?
Nevytěžuje něco počítač (proces)?

Okrem tohto problému som nič iné nezaznamenal. Všetko ide k plnej spokojnosti. Teplotu mi ukazuje okolo 53 stupňov.

Procesy sú ok.

Ale inú zaujímavosť som si všimol. Ako prostredia používam Gnome a Cinnamon. A robí to v Cinnamone, Gnome je ok, skúšané video na youtube, vlc aj totem prehrávajú filmy v poriadku.

Tak to bych odhadoval, ze se cinnamon z nejakeho duvodu renderuje pres llvm.
glxinfo | grep -i render

Tu je výpis:

[root@localhost ~]# glxinfo | grep -i render
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: Gallium 0.4 on AMD CEDAR
GL_MESA_texture_signed_rgba, GL_NV_conditional_render, GL_NV_depth_clamp,
GL_MESA_window_pos, GL_NV_blend_square, GL_NV_conditional_render,
[root@localhost ~]#

Nainstaloval som cistu instalaciu z live DVD tak F20 ako aj F19 a tiez mi idu vsetky videa v Firefoxe aj Chrome sekane a zrychlene /skusane youtube/ na vlozenej PCI-e grafike ATI radeon 4550 512MB /musel som ju vlozit , kedze na integrovanej grafike nvidia som nemal HDMI vystup/ Mám tiez problem so zvukom cez HDMI, ktory vobec nejde. Ani ked nastavim v KDE v nastaveniach zvuku ATI… Neviem co s tym :frowning:

Zkoušel jsi nainstalovat ovladače od AMD?

Neinstaloval som ovladace AMD ak si myslel Catalyst… podla mna uz tieto gafiky nepodporuje ci ano? Skusal som aj Gnome F19 64-bit, pouziva Galium 0.4 AMD RV710. Vsetko ide len video sa prehrava zrychlene. Moze to byt aj neakym nespravnym kodekom na prehravanie? Ja som instaloval okrem live len VLC. Zvuk v najhorsom prepojim kablom vystup z MB.

A čo iné distribúcie, napr. Mint?

Tak Mint som skusal LiveDVD cinnamon a to iste. Video seka a prehrava sa zrychlene.