Fedora 19 64bit Lenovo E130 [vyřešeno]

Snažím se na Lenovo ThinkPad Edge E130 nainstalovat fedoru 19 64 bit. Bootuju z flašky (obraz jsem přenesl nástrojem dd v ubuntu) při zapnutém Legacy modu se bootování zamrzne na bílé obrazovce, když přepnu na UEFI mod tak bootování zamrzne s hláškou secure boot not enable. 32bit verze funguje bez problémů. Díky za rady.

Muzes zkusit UEFI boot USB:
livecd-iso-to-disk --format --efi Fedora-19–x86_64-Live-Desktop.iso /dev/sdx

Stále stejný problém =(

Ahoj,

pridej behem bootu parametr noapic a pujde to… Je to nejspis spatnou podporou acpi v biosu/jadre…

S touto radou jsem se už několikrát setkal, ale nevím kam konkrétně parametr přidat. Mohl bys mi to prosím ještě nějak konkrétněji specifikovat?

ve startovní nabídce grubu stiskni klávesu e pro editaci. v nasl. okně najdi řádek začínající textem vmlinuz (určuje jadro které se má startovat) na konci řádku jsou parametry jádra např. rhgb. Tam se přidávají další param. Potom f10 pro spuštění.

Tim se tam parametr samozrejme prida jen jednou pro ten konkretni start. Pokud to bude fungovat pripis to do
/etc/default/grub do promene GRUB_CMDLINE_LINUX a znovu sestav konfigurak pro grub (grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg).