Fedora 16 po spuštění wifi mrzne -> kernel panic

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, jestli má někdo podobný problém s Fedorou 16 Verne a wifi tj.:

Po přihlášení pokud nemám zapnutou wifi Fedora běží v pohodě, ale jakmile zapnu wifi, tak do nějaké chvíle zamrzne, zpravidla spadne do terminálu a napíše se “kernel panic”, že mám přepnout do terminálu a něco s tím udělat. Jenže to nelze, neboť už nic nefunguje.

Používám Fedoru 16 na laptopu MSI M655 AMD64 Turion 2GHz, 2GB RAM DDR, wifi Ralink RT2500. Jádro verze 3 (64bit Fedora).

  • Má někdo podobný problém?
  • Neví někdo jak a kde by se dalo zjistit co způsobilo pád? Kde hledat logy atd? Díky

Obavam se ze pouzivat F16 je trochu predcasne, protoze jeste stale nevysla, takze mas nejakou vyvojovou verzi. I kdyz se vydani velmi blizi, i z takovychto duvodu je potreba k tomu pristupovat pouze pokud vim co a jak.
Ralink 2500 neni nic moc wifi - tusim nejaka USB potvora. Logy najdes tam co vzdy - /var/log/messages.

Ralink rt2500 je celkom slusny kus hardware aj ked uz ma nejake roky. Problem u Ralinkov je s ovladacmi. Ani tie original firemne niesu nejak zvlast vydarene. Pouzivam rt2500 uz nejakych 6 rokov a dosahujem s nou prenosy nieco malo cez 2.7MB/s na vzdialenost bezmala 20m a tri steny. Je ale pravda, ze som prepisal uz skoro polovicu ovladaca, aby to fungovalo optimalne. Velkou vyhodou rt2500 je prave originalna bezdratova utilita velmi podobna tej pre Windows.
Inag v logu sa toho normalne moc nenachadza ked padne driver. Pouzivam na to taketo pripady debug mod ak treba pozistovat nieco viac (povoli sa sa v /etc/rsyslog.conf). Neviem ale ci je mozne zapnut debug mod pre ovladace ktore su v systeme.

Zdá se, že stejný problém má Sabayon 7 (jádro verze 3) :frowning: