Fedora 16 DVD instalace KDE

Zdravím,
zarazila mě jedna věc, když instaluji Fedoru 16 z instalačního DVD a vyberu si “Grafický desktop” a v konfiguraci si zvolím že chci KDE, tak se mi přesto do KDE nainstalují Gnome programy… zkoušel jsem je i ručně vyházet pomocí checkboxů z ostatních nabídek v konfigurátoru, ale nemělo to vliv.
Dělám něco špatně?

Ahoj,
sice neviem kde je chyba (mozno v anakonde), ale mne to urobilo takisto. Riesil som to dodatocnym odinstalovanim tych gnome programov.

Jako oficialni instalacni metodu bereme Live CD s KDE, beru, ze tam neni vse - proto bychom radi meli LiveDVD (ci proste neco vetsiho). Kazdopadne co vsechno to pri jake kombinaci nainstalovalo? Zkusim a kdyztak to popravime :slight_smile:

Už jsem to smazal a vyřešil jinak, ale co si vybavuju tak tam bylo určitě Empathy, Firefox, Evince a Evolution. Vybíral jsem Grafický desktop a zaškrtl, že chci KDE.

Problem bude, ze tyto aplikace jsou vybrane jako “systemove”. Urcite Firefox neni nijak vazan na vyber grafickeho prostredi. Rekl bych ze ostatni jsou na tom stejne - proste jsou soucasti nejake skupiny zakladnich aplikaci. Vyber desktopu KDE proste k vychozim aplikacim prida KDE.

Ale proč by mělo KDE používat pro prohlížení pdf Evince pro které se musí instalovat gtk knihovny a další závislosti z Gnome, když má svůj kvalitní prohlížeč Okular? To samé platí pro ten zbytek. Chápu, že to je teď takto nastavené, ale nevidím k tomu důvod.

Ahoj, chtěl jsem se zeptat - je nějaká změna ohledně tohohle ve Fedoře 17?

Proč to vůbec řešíš? Máš tak malý disk? A konkrétně evolution v KDE asi není protože tam nejede. Já mám nainstalovaná obě prostředí, tak to teď nepoznám.

No podle mě děláš něco špatně, z checkboxů jsem vyklikal GTK aplikace a nainstaloval pouze KDE (Fedora 16 64bit DVD) a Firefox, Evolution ani Empathy se mi nenainstalovalo, seznam nainstalovaných balíčků viz http://pastebin.com/AUGhkyR5