Fedora 11 torrent i386 a x86_64 DVD

Fedora sice oficiálně zatím nevyšla, ale kdo se pokoušel brouzdat po mirrorech s Fedorami určitě zjistil, že fyzicky už nahraná na kěterých serverech pravděpodobně je, jen není přístup do těchto adresářů. Torrenty již ale stáhnout jdou, takže pokud jste nedočkaví jako já, zde je oficiální torrent na fedoru 11 DVD verzi i386 http://torrent.fedoraproject.org/torrents//Fedora-11-i386-DVD.torrent a DVD x86_64 http://torrent.fedoraproject.org/torrents//Fedora-11-x86_64-DVD.torrent

Já právě stahuju i386 verzi a jede to rychlostí, sice kolísavě, ale právě teď skoro 2MiB/s, což je skoro hranice tady toho připojení, zůstanu po stažení seedovat, enjoy.

Taky už stahuju ,ale přímo z mirroru. Ráno jsem našel jeden , z kterého už to jelo.
Tak uvidíme jak se F11 povedla. :slight_smile:

Hlavne ten zpropadenej had (anaconda)…:slight_smile:

No hlavně konečně opravili ten bug/feature s rozložením klávesnice v instalátoru, teď jsem si odzálohoval PC v práci a jdu upgradovat na jedenáctku, doufám, že bude tak super jako byla desítka hned od vydání.

Nemůžeš sem hodit ten link na ten mirror ? Zatím nemůžu žádnej najít a stahování přes torrenty je u nás v síti bohužel zakázaný :slight_smile:

tak třeba tady http://mirror.alva.ge/pub/fedora/releases/11/Fedora/i386/iso/

Tak to si asi budu muset počkat, není tam 64-bitová verze.

Stejně se zatím dost blbě instalují aplikace z repozitářů, jelikož dost mirrorů ještě není přístupných =) Jde to, ale dře to :wink:

Asi si stejně počkám, teď nemám ani kam složit zálohu :slight_smile:

Tak moje první dojmy sou zatím dobré. Co bych pochválil je rychlost bootu, Fedora 11 mi naběhne od grubu k přihlašovacímu oknu za 13 sekund po defaultní instalaci (spouštěných službách), což si myslím je velmi pěkné. Co mi teda vadí a zatím jsem nenastavil je že sekce Systém > Volby není rozdělena do podkategorií jako Osobní, Vzhled a chování, Hardware, Systém atd… ale všechny nabídky jsou hned ve Volby, to nechápu, jinak fičet to fičí dobře.

To druhe neni vlastnost Fedory ale noveho GNOME. Jak voleb neustale ubyva, diky zjednodusovani a odstranovani nepotrebnych konfiguracnich nastroju, zrejme v GNOME usoudili, ze uz tam toho neni dost, aby melo smysl to kategorizovat. Tzn. jedine ze si to udelas sam. Nam to bohuzel vsem taky pridelava praci, protoze budeme muset v prirucce presat nektere cesty k volbam atd.

Aha, to je škoda, tak nějak sem si na to rozdělení do kategorií zvykl, teď to vypadá jako “toaletní papít”, když to je vše pohromadě.

Ja teda zrovna tuhle cast menu pouziju mozna tak jednou za mesic …? … Co vim tak intenzivneji ji vyuziju jen na zacatku pri nastaveni po instalaci a pak uz jen vyjmecne, takze pro me to nebude (F11 uz sem sosl, ale instal bude tak za tyden) zadna prekazka (:

No narazil sem na nemilý bug, nebo funkci chcete-li =) Že mi nefunguje touchpad na notebooku, respektive funguje, ale nejde přes něj “kliknout” ťuknutím do něj (tlačítka fungují). Google mě neposlal moc daleko http://forum.fedora.cz/read.php?2,12514,12514 =) takže vyzkouším dneska jestli to pomůže. Zvláštní, že v desítce problém nebyl :-/

EDIT: aha, on to bude problém, když v jedenáctce není xorg.conf =)

EDIT2: ok, tak lehčí než sem čekal, kdyby měl někdo podobný “problém” =) http://satyajitranjeev.wordpress.com/2009/04/13/enable-tapping-the-touchpad-in-fedora-11/