FC6 po updatu nejde

Nazdar lidi, hned po instalaci jsem provedl update systemu (yum update). Updatoval se kernel z verze 2.6.18-1.2798 na 2.6.18-1.2849. Grub najede-mohu si vybrat spustit to staré jádro, které funguje, ale při spuštění s novým jádrem se spouštění zastaví skoro na začátku, jako poslední vypíše:
Uncompressing Linux… Ok, booting the kernel.
PCI:Cannot allocate resource region 3 of device 0000:00:00.0
a pak už nic. Co se mohlo stát? Zapomněl jsem něco udělat? Mám Asus A9RP a to nové jádro potřebuji kvůli ovladači ati grafiky. Díky za rady

Neeeee… zase Asus.:slight_smile: To to rozdavaj zadarmo nebo co? Pouzivejte stare jadro, kdyz funguje.

Zkuste aplikovat neco z tohoto threadu
https://launchpad.net/distros/ubuntu/+source/linux-source-2.6.15/+bug/38263

ale asi to bude marna prace.

Měl jste pravdu, byla to marná práce. Zkusím počkat na další verzi jádra, třeba to pak půjde. Nevíte někdo, za jak dlouho to asi bude?

no ja mam dojem ze notebooky ASUS davaju zadarmo ku krabici kornflakeov… :slight_smile:

tak vyhod nove jadro a pouzivaj stare pokial nevyjde novsie co ti bude fungovat… ale kedy vyjde nove jadro to nikto asi nevie…

A lze k tomuto starému jádru nainstalovat ovladač ati grafiky? Když chci naintalovat ovladač přes yum, tak se instaluje jen k tomu novému jádru.

pokial je jadro i686 tak by nemal byt problem nainstalovat ovladace na grafiku…

Jádro je i686, ale když dám yum install kmod-fglrx xorg-x11-drv-fglrx tak se právě s tím nainstaluje i nový kernel, který pak nejede. Zkoušel jsem i binárky od ati, ale to se pak Xka ani nespustí. Je to verze 8.29.6, na SUSE 10.1 mě fungoval, ale to asi proto, že to mělo Xorg 6.8 nebo tak nějak. Pro Xorg 7.1 to asi neni, ale novější verzi sem nenašel. Dá se tedy někde najít ten kmod-fglrx a xorg-x11-drv-fglrx pro moji verzi?

Mnojo… yum installuje vzdycky nejnovejsi verzi. Musite mu rict presne verzi kterou chcete nainstalovatl.
yum install kmot-fglrx-2.6.18-1.2798
nebo tak nejak to je.
yum list kmod-fglrx vam vypise dostupne verze.

Tak sem konečně našel tu správnou verzi na ftp://rpm.livna.org/pub/rpm.livna.org/fedora/development/i386/ , nainstaloval, nastavil Driver na fglrx, ale glxinfo píše direct rendering: No.
A fglrxinfo toto:
display: :0.0 screen: 0
OpenGL vendor string: Mesa project: www.mesa3d.org
OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.5.1)

tak a nevim co mám udělat, aby šla ta 3D. Mám ATI Xpress 200m.

tzii jo, to je zajimavy s tim asusem :slight_smile: …, popravde receno sem tu od pana covexe cekal nejakou podobnou reakci jako “neeee, uz zase asus :)” …, at si to, prosim, majitele techto pocu neberou nijak osobne, ale ja bych se o nic jinyho, nez o instalaci xpcek, nepokousel, evidentne to ty poce nepobiraj vzhledem k tomu, co se uz o nich v souvisloti s linuxem napsalo! peknej den vsem kuda

Teď mě napadlo, jestli to není náhodou tím, že tam mám nainstalovany i ten driver od ati(viz výše) a nějak se to teď mezi sebou “pere”.

Pokud tam mate driver primo od ati tak se vam to nespis pere. BTW: proc jste instaloval ten ovladac z livna development (tzn. vyvojove) a ne z normalni?

Protože jsem to jinde nenašel. Ale nějak se mi podařilo najit novějši verzi binárky od ati(respektive amd) ( https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/ati-driver-installer-8.30.3.run ), tak to zkusim cely přeinstalovat a pak nainstalit tento driver. Snad tu 3D rozchodim

Tak ať dělám co dělám, ta 3D nejede. Už toho nechám, asi to nemá cenu. Stejně tu 3D nepotřebuju. Třeba se to časem nějak vyřeší a ty atiny pojedou. A varování: nekupujte si notebook od Asusu a už vůbec ne s grafikou od ATI, pokud chcete Linux!

Pozdě. Že právě já mám tu smůlu a prodejce mi zrovna o ASUSu řekne, že je kvalitní, budu citovat z e-mailu - “…kvalitní jsou všechny, nejkvalitnější provedení má podle našich zkušeností ASUS…”
Než jsem se rozhodl pořídit si Linux, trochu jsem pročítal zive.cz a root.cz, ale nějak jsem přehlédl, že by tam byly zmínky o ASUSu :frowning:

BTW co znamená to:
PCI:Cannot allocate resource region 3 of device 0000:00:00.0
objevuje se to tam, i když najíždí staré jádro. Přeložit si to umím, ale význam nechápu.

A nejvíc by mě zajímalo, jak mám nastavit to staré jádro jako defaultní, aby mi automaticky nenajíždělo to nové.

Co se tyce te hlasky, diskutovala se tady a je zrejme neskodna. Tedy v tom smyslu ze o zadnou zasadni fukcnost vas nepripravi.

Co se tyce druheho, tez se tu psalo - v navodu zde:
http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:fc6grub#zmena_defaultniho_os_v_menu_grub