FC6 kernel-source

FC6 kernel source 2.6.18

Na instalačním DVD FC6 není balíček s kernel-sources.

Bez kernel-sources nemůžu instalovat modem, takže si nemůžu ani stáhnout kernel-sources z repozitáře.

Postupoval jsem podle tohoto návodu :
http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-fc6.html#kernelsrc

Výsledkem byl skutečně adresář s kernel-source, bylo tam :

kernel-2.6.18
vanilla
xen

Problém je, že nevím kam to mám přesunout nebo co mám udělat aby to systém akceptoval jako nainstalované.

Při instalaci ovladače modemu nebo grafické karty stále narážím na hlášení :

kernel-source cannot be found

Můžete mi někdo prosím poradit ?

Zkuste spustit

uname -rm

a porovnejte si to s názvem adresáře co se vám vytvořil. Mělo by to být stejné.

uname -rm hlásí toto: 2.6.18-1.2798.fc6 i686 (s mezerou mezi fc6 a i686)

a toto se vytvořilo rpmbuildem podle návodu http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-fc6.html#kernelsrc :
/usr/src/redhat/BUILD/kernel-2.6.18
uvnitř jsou 3 podadresáře a to :
linux-2.6.18
vanilla
xen


hned po instalaci FC6 tam už nějaké kernel sources jsou
/usr/src/kernels/2.6.18-1.2789.fc6-i586
proč je .configure modemu nebere a vypisuje :
kernel-sources cannot be found ?

Jak to mám nahradit za mnou, podle návodu výš vytvořené, kernel-sources ?

Ono to bude tím že nainstalovaný kernel je 686 a source je 586, někde tady je diskuse o bugu kdy se nainstaluje jiný kernel.

Teď tipuju, ale co si vytvořit /usr/src/kernels/2.6.18-1.2789.fc6-i686 a tam nakopírovat zdroj z usr/src/redhat/BUILD/kernel-2.6.18 ?

A skutecne ke kompilaci toho ovladace potrebuje kernel.src.rpm a ne jen kernel-devel?

Source potřebuju určitě protože devel tam je a hláška zní :

kernel-sources cannot be found

A taky pro ovladač nVidia je třeba kernel-source.

Kdysi jsem používal Fedoru 1 a pak Fedoru 2. Byl jsem velmi spokojený a vím jistě, že tam býval balíček kernel-source RPM, který stačilo přidat.

Žádné SRPM jako teď. A taky vím, že pomocí modulu a prekompiled kernel (nebo jak to bylo) jsem nVidiu nikdy nezprovoznil. Když tam ale je kernel-source tak instalátor nVidia si všechno vytvoří a už to funguje.


Kde je diskuze o bugu že se nainstaluje jádro 686 a zdrojáky 586?
Nemůžu to najít. Taky jsem to někde zahlédl, ale už nevím kde …
A je to tam vyřešené ?

Co třeba kdyby nějaký dobrák (ty) sestavil rpm které nainstaluje kernel source. Mohlo by se to jmenovat třeba :
kernel-sources-2.6.18-1.2798.fc6-i686.rpm

Když se tam při instalaci vložily zdrojáky i586 jak je mám teda odstranit ? … když to není volitelý balíček … tak to budu muset smazat ručně, ale systém si bude myslet, že to tam stále je a jen bude všude kde to bude třeba psát “kernel-source not found”.

Smakote a proc naninstalujete ovladac nvidia z repozitare livna. Milionkrat popsano.

Pouzij hlavu a dokumentaci tady na webu. Nikdo ti to nenaserviruje, protoze nikdo nevi co tam vlastne mas.

http://forum.fedora.cz/search.php?1,search=i586+i686,page=1,match_type=ALL,match_dates=30,match_forum=ALL

Protože prostě asi nevíš že pro internet potřebuju ovladač modemu.

! ! ! ! ! Ten tam musí být jako první ! ! ! ! ! !

Prostě předkompilované ovladače nvidia mi nikdy nešly NA ŽÁDNÉM linuxu.
Ale ovladače takové ty dlouhý-řádek-nvidia.XXXX.run (ty novější) mi fungovaly vždycky.
Na staré nvidia grafice i na nové.
Grafiku potom to je teď fuk.

Kdybys radši místo toho mi dal odkaz na ten VYŘEŠENÝ bug s tím jak se tam nainstaluje jádro i686 a zdrojáky i586. Tohle dělalo i ve Fedora Core 2. Jenže tam stačilo odebrat rpm kernel-sources a přidat rpm se správnými kernel-sources. Což už asi myslím v FC6 nepůjde.

Když už píšu nemůžu nenapsat o tom ******** co psal překlad do češtiny v instalátoru FC6.

Místo virtualizace tam je vurtualizace.
Chápu že písmeno i je hned vedl u
To si to po sobě neumí přečíst jestli tam nemá nějakou chybu ?

Všimnul jsem si až teď v /root/install.log, že se mi nainstalovalo jádro i586 a zdrojáky taky i586, takže všechno je vlastně v pořádku.

Stejnak to teda nechápu jak to, že to nefunguje když .configure ovladače pro modem končí s tím kernel-sources cannot be found.

Teď půjdu a zkusím odebrat rpm kernel a kernel-devel.

Pak tam dám kernel a kernel-devel i686 což ale asi nic nevyřeší.