FC5 nastavení zobrazení

Zdravím všechny fandy Fedory. Jsem začátečník a potřeboval bych poradit. Zatím jsem ve foru nenašel odpověď na můj problém.
Nainstaloval jsme si Fedoru Core 5. Vše proběhlo v pořádku, ale když jsem nastavil vyšší rozlišení v grafickém prostředí, tak po restartu systém naběhl jen do textového prostředí a LCD se vypl. Pro přístup do grafického prostředí musím použít Ctrl+Alt+F1 poté monitor naběhne a můžu se příhlásit. Zkoušel jsem různé změny v souboru xorg.conf ale bez výsledku.
LCD mam LG L1730S, grafickou kartu mám ATI Radeon 8500 LE a po instalaci jsem měl nastaveno zobrazení 1024x768, v tomto režimu vše pracovalo dobře. Při jakékoliv změně systém již nenaběhl.
Domnívám se, že po změně nastavení, zřejmě nenaběhne X server, ale neumím to opravit, nebo se vrátit do původního stavu.
Moc děkuji za vaše rady, pokud možno odpovědi podrobně rozepište, abych to pochopil.

Chtěl bych se opravit, a to větu: Pro přístup do textového prostředí musím použít uvedené klav. jelikož grafické prostředí mi nenaběhne.

Tedy nepomuze ani prepnout se zpet z textoveho prostredi do grafickeho (alt+F7)? Aktualizoval jste system po instalaci (yum update)? Pouzivate graficky ovladac z ati.com nebo puvodni z Fedory?

Do puvodniho stavu se dostanete editaci souboru /etc/X11/xorg.conf (doporucuji nainstalovat a pouzivat pro to soubory spravce “mc”) kde najdete radek
Modes “1024x768” “800x600” “640x480”
Ponechte na radku pouze rozliseni ktere funguje.

Pokud menite rozliseni, pak by vam mel system zmenit rozliseni az pokud to potvrdite (pri zmene je tam nejaky timeout, pokud rozliseni nepotvrdite zmena se neulozi). Rozliseni lze menit i dynamicky bez toho aby se to ukladatlo pomoci utility xrandr, musite to ale delat z terminalu nebo si pustit nejakou grafickou nadstavbu (pro KDE napr. krandrtray).