FC5 - instalace ATI problem

Ahoj,
takže narovinu, sem nováček v Linuxu, parkrát sem ho používal ale nikdy neinstaloval. Nemyslím si, že je to něco složitého.
Rozhodl jsem se nainstalovat FC5, ale mám problémy s instalací v grafickém rozhraní, nejspíš to bude moji ATI grafikou, dočetl jsem se, že s tím má FC5 problémy.
Neměl by tedy být problém to nainstalovat v textovém režimu.
Otázky:
1, bude fungovat grafické rozhraní FC5 když nefungovalo v instalaci?
2, jestliže ne, jak nainstaluji ovladače, resp. jak se při startu přihlásím do konzole? (mám ATI Radeon XPress 200 Series)

Děkuji.

Zdravím,
mám stejnou grafickou kartu.
64bitová verze FC5 mi při instalaci zamrzala (ovšem nevím jestli to bylo zrovna díky ATI), 32bitovou jsem nainstaloval bez potíží.
Jaké konkrétní problémy při instalaci máte? Každopádně KDE i GNOME by Vám mělo bez problémů fungovat, FC5 tuhle kartu normálně detekuje a má pro ni připravený ovladač. Není třeba kartu nijak zvlášť nastavovat, ani instalovat proprietární ovladače.

Ano, grafika pak bude zrejme po nainstalovani fungovat, a kdyby nahodou nefungovala, da se tomu pomoci. Bud bude fungovat ve vesa mode, coz je zakladni mod kazde graficke karty, ovsem ten toho moc neumi, takze nema treba 3D akceleraci, nebo bude fungovat s ovladacem radeon z Xorg (graficke prostredi, http://ftp.x.org/pub/X11R7.0/doc/html/radeon.4.html), ktery je sice v FC5 uz v celku dobry, ale z karty pomoci nej maximum nedostanete, nebo pouzijete ovladac od ATI
http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:fc5prirucka#instalace_ovladace_graficke_karty_ati
se kterym zase bude vic starosti, ale ma maximalni vykon.

Vyber zavisi na vas. Kazdopadne pokud zacinate doporucuji pouzit 32b verzi Fedory.

No,
takže grafickou instalaci sem rozběhal pomocí linux vesa…

Příspěvek byl upraven (30-04-06 19:02)