FC4 z NFS serveru

Ahoj, mam problem s instalaci FC4 z NFS serveru. Nabehne instalator, vyberu si odkud chci instalovat (NFS), nakonfiguruju IP adresy klienta a serveru a pri pokusu o mount /neco/neco/ mi vyskoci error, ze to nejde pripojit. IP mam spravne. NFS server mam nakonfigurovany take spravne. Ze serveru mi nechodi ping na klienta. Myslim ze neni nahozena (ifup) sitovka na klientovi. Anebo to je neco podobneho… Jak tu sitovku ale zprovoznit? Nemate nekdo nejaky TIP v zaloze? Staci odkaz na stranky. Dik!

Instalaci z nfs jsem nedelal, ale pokud si nepingnete je spatne nastavena sit. Nejjednoduzsi co je naklikat cokoli v instalatoru pak tesne predtim nez to chce sahat na nfs prepnout do konsole (Alt+f1,2,3 apod) a tam nakonfigurovat sitovku rucne - modprobe, ifconfig/ifup.

Vypada to, ze instalator nedokaze rozeznat sitovku. Take nevim, jak bych se mohl dostat do prikazove radky v instalatoru. Ait + F1, 2. 3… funguje, ale zadny prikaz nelze pouzit. Mozna ze by to chtelo pouzit nejakou disketu s ovladaci sitovky, ale tu nemam. Porad si s tim nevim rady…

Disketu s ovladaci muzete mit tezko, protoze vyrobci ovladace pro linux nedodavaji, musime si je psat sami. Divil bych se kdyby zadny prikaz v konzoli nesel pouzit… nektere konzole jsou obsazene vystupem instalatoru, minimalne jedna ma ale nahore cosi jako

sh#

a to je shell, kde se da zcela ovladat vsechno v linuxu - jen musite znat ta spravna klicova slova (viz napr. http://bbs.cvut.cz/~covex/linux/kouzlo_cmdline.html). Bez teto znalosti s tim pravdepodobne nic neudelate.

Mimochodem jakou mate sitovku a proc se pokousite o instalaci pres NFS, kdyz jak se zda, mate s konfiguraci linuxu minimalni zkusenosti?

Upresneni:
Mam PC ktere neumi bootovat z cd ani z USB, pouze z fdd. Sitova karta je Intel 21040 based Ethernet Controlled.

Nakonfigurovat sitovou kartu pod linuxem umim daocela dobre a zakladni prikazy konzole znam.

Linux na PC dokazu spustit pouze z FDD a to konkretne tomsrtbt. Pod timto mini Linuxem jsem si vytvoril oddily a na jeden z nich nakopiroval pomoci prikazu dd diskboot.img. PC mi tedy startuje do instalatoru, ktery mi nabizi ruzne moznosti instalace (prikazy “linux text”, “linux noprobe” atd.

…Po stisknuti tl Enter nabehne instalator, ktery mi nabidne instalaci z CD, NFS, HDD, FTP, HTTP.

Pri vyberu NFS se daleko nedostanu a shell je v nedohlednu. Nevim jak se k nemu dostat.

Rad bych si nechal poradit, jak nainstalovat linux na tento stroj.
Vidim dve moznosti: z NFS nebo z HDD.

NFS mi nejde, protoze nejde sitovka (je zajimave, ze pod tomsrtbt distribuci funguje) a na HDD nevim co vsechno mam nakopirovat, abych uspesne OS nainstaloval.

-A co se tyka tech ovladacu, tak to jsem mel na mysli drvnet.img…

Příspěvek byl upraven (30-06-06 12:00)

Cupr… to bude nejaky pametnik.:slight_smile: Neni ta karta nahodou ISA? Ty se totiznemohou autodetekovat. Jinak by s ni mel fungovat modul tulip. (Tolik co jsem zjistil jednoduse na netu.)

Co se tyce instalace - vidim i jine varianty - FTP/HTTP? Nemuzes pouzit?
A co udelat to uplne jinak - nakopirovat na ten disk existujici “image” cele fedory v jinem pocitaci, nebo proste disk prehodit na chvili do jineho PC, tam to nainstalovat a HDD staci jen prehodit a je hotovo. Pro slabsi pocitace je to idealni reseni, je to nainstalovane rychleji. Linux nema problemy s tim kdyz se prenda do jineho PC, nebo dokonce sproste zkopiruje existujici struktura jinam.

Jinak z HDD jde instalovat, ale z hlavy nevim jak, princip je podobny jako su FTP/HTTP, proste se musi ucrit spravny adresar s RPM. Nejak takle
http://www.lowlevel.cz/log/pivot/entry.php?id=66