FC4 & FujitsuSiemens P19-2

Zdravim, právě jsem si nainstaloval FC4 a mám problém s posunutou obrazovkou - monitor je detekován jako P19-2, rozlišení 1280*1024 a 75Hz, což je vše správně, ale obraz začíná cca o půl centimetru od levého okraje (a tím končí mimo zobrazovací část monitoru vpravo). Nevíte někdo co s tím?

Predpokladam ze se jedna o LCD. Pokud je to klasicky analogovy monitor korekce preovedte z menu nebo pomoci programu xvidtune. Pokud se jedna o LCD pak je takovyto stav mozny pouze pokud ho mate pripojeny pres VGA vstup. Pokud to vase graficka karta umi, je potreba pouzit DVI vstup, z nej nebude obraz zbytecne konvertovan na analogovy a zpet na digitalni.

Pokud pouzivate VGA vstup, v menu monitoru (i LCD) byva moznost kalibrace obrazu.

Ano, jde o LCD monitor. Bohužel mám grafickou kartu pouze s VGA výstupem, kdybych měl DVI, samozřejmě používám DVI. Nechce se mi kalibrovat monitor v jeho nastavení (mám pocit, že to tam ani není, ale teď nechci kecat a mrknout se teď také nemůžu :slight_smile: ), používám ho i ve WinXP a tam je vše v naprostém pořádku. Není nějaká možnost nastavení přímo ve FC4? Projevilo se to v grafickém prostředí Gnome, KDE jsem zatím nezkoušel.

Teď jsem něco našel - zkusím to hned jak se dostanu na svůj PC, dám vědět, zda to pomohlo :wink:

Postup zprovoznění pod Linuxem

lilo.conf:
upravit hodnotu vga na vga=795
xorg.conf:
Section “Monitor”
Identifier “FSC P19-2”
vendorname “Fujitsu Siemens”
modelname “Scenicview P19-2”
DisplaySize 376 301
HorizSync 30-82
VertRefresh 56-76
Option “DPMS”
EndSection

viz.: http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/111920
(stačilo použít odkaz zde nahoře - HW a ovladace v Linuxu … snad to pomůže)

takže nic … zaprvé používám grub, čili lilo.conf je asi z cesty … a úprava xorg.conf způsobila chybu při startu … vážně někdo nevíte co s tim? Je to maličkost, ale trochu mi to vadí, mít mírně posunutý obraz …

  1. uprava radku pro lilo se da udelat i pro radek v /etc/grub.conf - nastavujete tim ale mod textove konzole na pouziti jineho rozliseni, coz muze byt na LCD fajn ale neni to nutne.

  2. uprava xorg.conf je spravna, jakou chybu ste bohuzel nenasal, nezbyva nez vestit. Zrejme jste nezmenil v Section “Screen” identifikaci monitoru na “FSC P19-2”.

Jinymi slovy nemuzete mit
Section “Screen”
Monitor “Monitor0”

A zaroven definovanu identifikaci monitoru jako
Identifier “FSC P19-2”

Bud musi byt oboji Monitor0 nebo FSC P19-2.

osobe mam P19-2 a problemy me to ve fedore nedela… Ale pouzivam DVI… Problem bude urco an strane grafarny