FC3 mi neupdatuje pomocou yum

Nainstaloval som si FC3 a ked davam updatnut balicky tak pouzijem yum update.Vsetko mi stiahne, potom mi pise
Running Transaction Test
Finished Transaction Test
Transaction Test Succeeded
Running Transaction
Updating: libgcc 100 % done 1/630
a skonci…Ale vobec nic neupdatovalo ani nepokracuje dalej.Neviete nieco co s tym?

Zkusil jste napsat yum update znova? Stava se, ze pokud behem transakce dojde k nejake chybe (napr. pri stahovani nektereho baliku dojde k time outu) tak se zbytek baliku jen stahne ale nemuze probehnout jejich instalace.

To som skusal ale stale nic nerobi

Divne, no a co zkusit ty updaty nainstalovat pomoci rpm… neresit to sice problem s yumem, ale treba mezi updaty je i novejsi yum, nebo je to nejaky bug a yum nezvlada vic nez 512 souboru.
rpm -Uvh /var/cache/yum/updates-released/packages*.rpm

lol pri tomto prikaze mi zas vypisuje error: Soubor nenalezen globem: /var/cache/yum/updates-released/packages*.rpm …tebe to fungovalo?

Ja uz to nechapem…Sformatoval som disk a nainstaloval som FC3 znova a dal som zas yum update…vsetko stiahlo ale zas mi updatovalo iba 1 package a dalej nic nerobilo…daj som yum update znova a nic.Tiez som to skusal aj tiez cez up2date ale ani to mi nefungovalo.Poradte mi pls co mam robit ja uz fakt neviem.Diky

V prikazu chybi lomitko:
/var/cache/yum/updates-released/packages/*.rpm
Skoda ze ste se do toho adresare aspon nepodival.

Preinstalace je ztrata casu, linux se chova ponekud deterministicteji nez je mozna zvykem jinde. Mohu se zeptat - tech 630 baliku vam to skutecne stahne?

to viem ze tam ma byt to lomitko tak som to aj daval ale stale mi to nejde.Tie balicky som pozeral vsetko je stiahnute vo /var/cashe/yum/updates-released aj v /var/cashe/yum/updates.Ked som vtedy vsetko preinstalovaval tak uz prikaz rpm -Uvh /var/cache/yum/updates-released/packages/*.rpm fungoval ale neslo update aj tam…Vypisalo ze potrebuje mat perl a python balicky to iste mi vypisuje aj ked davam update cez up2date tak skusim teraz stiahnut tie balicky na perl a python…Mozno sa mi to nejak podari

Takze problem je v tom ze nemas nainstalovany perl a python ne? To jsou ale rekneme dost zakladni nedostatky. Divil bych se kdyby ti je instalace nenainstalovala, to je nejaky nesmysl. Balicky perlu i pythonu jsou samozrejme na instalacnich medii a nainstalovat je muzes zkusit pomoci rpm -Uvh /cesta/k/mechanice/perl*.rpm - obdobne python. Jak si tohoto stavu dostahl to bych ovsem rad vedel…:slight_smile:

furt mi to vypisuje tento problem
Error: Missing Dependency: libcairo.so.2 is needed by package dia
Error: Missing Dependency: glibc-common = 2.3.5-10.3 is needed by package glibc
Error: Missing Dependency: perl(:MODULE_COMPAT_5.8.7) is needed by package perl-Parse-Yapp
Error: Missing Dependency: libc.so.6(GLIBC_2.4) is needed by package dia
Error: Missing Dependency: perl-libxml-enno >= 1.02 is needed by package foomatic
Error: glibc-common conflicts with glibc < 2.3.6
Error: Missing Dependency: libpangocairo-1.0.so.0 is needed by package dia
Error: glibc-common conflicts with glibc > 2.3.3
Error: Missing Dependency: perl(:MODULE_COMPAT_5.8.7) is needed by package perl-XML-DOM
Error: Missing Dependency: perl(:MODULE_COMPAT_5.8.7) is needed by package perl-XML-RegExp
[root@localhost ~]#
stalo sa ti to uz

Ne pokud jsem v systemu nenapachal nejake skody uz predtim. Tohle pise rpm nebo yum? Pokud yum, pak bych zrejme doporucoval v /etc/yum.repos.d/fedora-updates.repo smazat radek s mirrorlist a zkusit to znovu.