F8 - přesvětlené barvy na MacMini G4

Zdravím!

Nainstaloval jsem si na svůj MacMini G4 s ATI Radeon 9200, 64 MB VRAM Fedoru 8. X rozpoznaly grafiku i monitor bez problémů (1440x900, 24bit, 60 Hz). Jen barvy jsou jakoby “přeřvané”. Na monitoru se nic nastavit nedá. Trochu pomůže stažení gamy na cca 50% původní hodnoty, ale stále je rozsah zobrazovaných barev neúplný. Jakoby byl kontrast příliž vysoko. Šedá je zobrazena jako bílá.Je-li písmo vyhlazené na bílé pozadí, není čitelné, protože většina pixelů se stratí v pozadí…

Pokud použiju obecný driver (svga), jsou barvy v pohodě. Neexistuje nějaké nastavení, které by mi zachovalo HW akceleraci (driver radeon) a zárověň mi spravilo barvy?

Díky za odpověď!

enif

Ještě doplněk:

Tento problém s barvami mi dělá jen ovladač radeon. Pod fbdev jsou barvy v pořádku, ale vykreslování grafiky je zas (pochopitelně :-)) pomalejší.

enif

Kdyz tam toto tema hledat na netu, nejsi sam… jak to napravit jsem ale nenasel - jen jednou se nekdo zminuje, ze se mu to spravilo pokud nastartoval bez pripojene TV, coz nevim jesli je tvuj pripad.

Taky jsem hledal… :slight_smile: Problém je nejspíše v tom, že ovladač radeon prostě neumí pořádně nastavit barvy. Je vícero karet s touto chybou. Až rozchodím doma internet, zkusím sehnat novější ovladač, ale pokud je to tak, jak to vypadá, tak Radeon 9200 už asi nikdo moc programovat nebude. Chjo! :frowning: Teda alespoň pod ppc.

A děkuju alespoň za nějaké info! :wink: K TV to připojené nemám a zatím ani neplánuju. Spíš mi to tu televizi nahrazuje. :slight_smile:

O novejsim ovladaci nevim - ovladac fglrx od ATI/AMD uz tyhle karty myslim vubec nepodporuje (leda ve stare verzi ale ta uz nejde na F8 ani zkompilovat) a novejsi verze radeon driveru bude tak leda v F9 s novejsi verzi xorg, ale ani na to bych moc nesazel. Ja mam 9250 a funguje normalne - tedy i686.