F8-64 bit a Lenovo R61 - jak nainstalovat

Zdravím. Toto je popis mých zkušeností pro ty, kdo by hledali řešení. F8/64bit není možné
na Lenovo R61i s grafickou kartou Nvidia quadro nainstalovat běžným způsobem. Grafická instalace nefunguje vůbec (podobná situace je u Fedory Core 7 a CentOSu 5. Šestku v grafice instalovat lze). Textová instalace hned na začátku při kopírování balíčků selže. Chyba je při dekódování českých znaků.
Řešením je nainstalovat implicitnní anglickou verzi. Instaloval jsem defaultní nastavení (nic jsem neměnil). Po instalaci jsem přepnul v setupu na české prostředí. Přidal jsem repozitář livna z http://rpm.livna.org/livna-release-8.rpm a doinstaloval podporu pro nVidii. Po této úpravě je Fedora na ntb funkční.
Omlouvám se za to, že toto není klasický dotaz. Nevěděl jsem kam bych to mohl napsat a třeba to pomůže někomu, kdo by chtěl Fedoru na stejný notebook nainstalovat.

Možná tento příspěvek přesuňte do sekce návody, aby v návalu ostatních příspěvků “nezapadl”.

Macky

Jedna se o znamy problem instalatoru pokud bezi v cestine a neni bohuzel pouze na 64b.