F25 - Nautilus - chyba

Ahojte,

Narazil som na jednu neprijemnu chybu v Gnome Nautilus-e, ktora ma dost irituje …
Chyba sa konrretne prejavuje takto :

  1. spustim nautilus - dam sa do adresara Download
  2. zalozim novy tab v Nautiluse cez CTRL+T, kde si zobrazim obsah externeho USB disku
  3. dam kopirovat subory na tento externy disk
  4. medzitym sa klikam medzi zalozkami a v ramci napr. prvej zalozky klikam na adresare Documents, Pictures, pripadne moje "folder"zalozky
  5. nasledne sa prepnem spat na tab, kde je externy USB disk - prepne sa do sdresara, kde sa udaje kopiruju
  6. zavriem tento tab s USB cez klavesovu skratku (CTRL+W)

Nasledne dojde k tomu, ze v nautiluse sa mi zobrazuje obsah USB disku aj ked klikam na akykolvek adresar.
Otvorit novy tab nepomoze, zobrazuje sa tam obsah USBka …
Pomoze len ukoncit cely nautilus a znovu ho spustit a potom uz to zas ide ok.
V pripade, ze sa kopiruju zaroven data na USB, tak cele kopriovanie padne - nevypise error, len som si to vsimol na zaklade nekonzistencie kopirovanych dat (porovnanim sha256 sum)

Chyba sa prejavuje po Waylandom, pod Xkami som to neskusal (ale predpokladam, ze aj tam bude prejavovat) …

Mate tiez niekto podobny problem ?

Viete mi pomoct, ako by sa to dalo vyriesit ?

Vyzera, ze je nejaky problem s implementaciou zobrazovania obsahov adresarov vo viacerych tab-ov ak sa zavrie tab - vyzera to priamo na chybu v GNOME

tak mensi update :

Je to cista zahada, dnes sa mi to nepodarilo ani raz nasimulovat. Uz som bol pripraveny zadat na Gnome bug (asi pre upstream), ale aktualny stav je taky, ze nemam presne jasny postup, ako dostat tento error.

No pokusims a nieco debugovat a snad budem mudrejsi :slight_smile:

Zrovna jsme se na to dívali s maintainerem Nautilu a nepodařilo se nám to reprodukovat.
Aby člověk dostal nějaké chybové hlášky, tak je potřeba Nautilus pustit ve verbose mode, toho lze dosáhnout následujícím příkazem: G_MESSAGES_DEBUG=all NAUTILUS_DEBUG=all nautilus