F25/F26 - Balloon Tips/Tooltip problem v LibreOffice v GNOME3

Ahojte,

natrafil som na problem v LO writer s tooltipmiv GNOME default teme.
Ak pridam novu nastrojovu listu (napr. sledovanie zmien, alebo kreslenie a tie sa defaultne zobrazia dole pod strankou), problem sa prejavuje tak, ze niektore tooltipy sa nezobrazia na NB monitore - na HD monitore sa to bud zobrazi ciastocne orezane na aktualnom desktope, alebo niekedy sa to ani tam nevojde.

Aktualne to riesim bud tak, ze LO dam unmaximize a potom je to OK, alebo manualne listu presuniem.

Vyzera to na problem v GNOME default teme vs tooltipy

Moja otazka znie - da sa nejako customizovat tooltipy v GNOME3 - velkost fontu, velkost tooltipu, poloha jeho umiestnenia ?
Akosi google nepomaha …:frowning:

vdaka za akekolvek nasmerovanie

Marek

Bylo by možné přiložit screenshot, abych si lépe představil, jak se to chová a vypadá?

Ahoj,

takze prikladam postup a zopar screenov z mobilu, aby to bolo lepsie viditelne

postup :

  1. spustit LO writer
  2. z menu Zobrazit -> Nastrojove listy vybrat lubovplnu listu- napr sledovani zmen, alebo kresleni
  3. toolbr zobrazi dole v ramci LO Writer GUI
  4. ist na lubovlnu ikonu a pockat az sa zobrazi tooltip

prikladm hyperlinky na screenshoty z externeho HD monitoru (udaje nizsie). Na primarnom monitore (notease) sa tooltip ani nezobrazi - nevojde sa zobrazovaciu plochu)


vypis z xrandr

Screen 0: minimum 320 x 200, current 1920 x 1080, maximum 8192 x 8192
XWAYLAND0 connected 1920x1080+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 480mm x 270mm
1920x1080 59.96*+

V oboch pripadoch je mimo zobrazovaciu plochu

Ps: podla mna je problem v tom, ze tooltip je zbytocne velky a formatuje sa vpravo dole od pozicie kurzora mysi. Mozno by stacilo, keby sa urobil taky fix, ze ak sa tootip zobrazuje blizko zobrazovatelnej casti desktopu, potom by sa mohol zobrazovat vpravo hore.

Pripadne to vyriesit tak, ze tooltipy v LO by boli formatovane inac - napr. forny by neboli bold a mensim pismom.

To su vsak take rady odboku (nevidim do funkcionality z pohladu kodu), take z pocicie testera - holt 18 rokov v testingu sa na mne
podpisali :slight_smile:

Jedná se o chybu GTK3 na Waylandu. LibreOffice nechává vykreslování tooltipů plně na GTK. Myslím, že je to už i nahlášené, ale nemůžu to najít.

dakujem za odpoved. Budem teda cakat na fix a nasledny deployment do stable kanalu fedory :slight_smile:

Sešívaný napsal(a):

Jedná se o chybu GTK3 na Waylandu. LibreOffice
nechává vykreslování tooltipů plně na GTK. Myslím,
že je to už i nahlášené, ale nemůžu to najít.

Ahoj,

Po dlhsej odmlke sa pripominam :slight_smile:
Ako to vyzera s riesenim tohto problemu ? Stale to pretrvava a vdaka tomu je pre mna LO a nasledne cele GNOME nepouzitelne (nebavi ma uz resize-ovat appky podla toho, kde natrafim na problem s tooltipmi ).

Viete mi dat aspon odhad (casovy) kedy to bude opravene a distribuovane do update kanala pre F26 ?

vdaka

Marek