F24/F25 a problematicky libdb-* update

Hojte,

setkal jste se někdo s následky tohoto updatu, viz originální post (?) :

https://www.happyassassin.net/2017/06/09/psa-rpm-database-issues-after-update-to-libdb-5-3-28-21-on-fedora-24-and-fedora-25/

(Děkuji Františku Zatloukalovi za ten post na mojefedora.cz, který mne k tomuto článku přivedl).

Mne se v rámci updatů povedlo ten problematický libdb (5.3.28-21) dostat hned na několik strojů, ale kupodivu nikde se (zatím) žádný dnf nebo rpm corrupt nekonal (takže jsem zatím nemusel fixovat dle doporučeného postupu).

Na jednom stroji jsem ale zaznamenal to, že když jsem se uklepl v příkazu na řádce, krom obvyklého “Command not found” mi to místo takového to PackageKitovského “Našli jsme balík s podobným názvem blabla, chcete jej doinstalovat bleble [y/N]” vyhodilo:

Failed to search for file: Failed to load system repo: I/O error

Samozřejmě mne vyděsilo, že se mi na tom serveru rozpadají disky nebo fs, ale obhlídka všeho potřebného dopadla dobře, nikde žádný další příznak nějakého fs či HW corruptu (což samozřejmě neznamená, že to opravdu nesouvisí, ale není to IMHO příliš pravděpodobné). Poté, co jsem to workaroundoval úpravou /etc/PackageKit/CommandNotFound.conf :

SoftwareSourceSearch=false

Hláška úspěšně zmizela (protože se to už nesnaží nikam sahat). Teď jsem objevil ty zmínky o problematickém libdb- updatu a myslím si, že to spolu bude souviset (protože jsem tuhle hlášku zaregistroval krátce po updatu). Zajímavé ale je, že na pár jiných strojích, kde také update na libdb-5.3.28-21 proběhl, toto nenastává. Co si o tom myslí ctěné gremium?