F23 - Nefunkcne Ethernet pripojenie po starte Fedory

Ahojte,

Narazil som vo F23 na zaujimavy problem. Ked nastartujem F23 nemam funkcne Ethernetove pripojenie. Vyzera to tak, ako keby sa chcelo pripojit, Na starom HW to bezalo korektne, teraz mam novy HW a mam s tym problem.

Niekedy to nabehne do 1 minuty. Riesenie som nasiel take, ze vytiahnut a zasunut ETH kabel, ale toto je pre mna neakceptovatelne …

Dalsi problem je ten, ze dost casto sa rozpada ETH pripojenie. v Routeri problem isto nie je, na inych notasoch niesu podobne problemy. Ked som to skusal vo Win, za 3h nenastal ziadny z popisovanych problemov (na rozdiel od F23

info o kerneli : 4.4.3-300.fc23.x86_64

vypis z lspci


00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Broadwell-U Host Bridge -OPI (rev 09)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Broadwell-U Integrated Graphics (rev 09)
00:03.0 Audio device: Intel Corporation Broadwell-U Audio Controller (rev 09)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation Wildcat Point-LP USB xHCI Controller (rev 03)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation Wildcat Point-LP MEI Controller #1 (rev 03)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation Wildcat Point-LP High Definition Audio Controller (rev 03)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation Wildcat Point-LP PCI Express Root Port #1 (rev e3)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation Wildcat Point-LP PCI Express Root Port #2 (rev e3)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation Wildcat Point-LP PCI Express Root Port #3 (rev e3)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation Wildcat Point-LP PCI Express Root Port #4 (rev e3)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation Wildcat Point-LP USB EHCI Controller (rev 03)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Wildcat Point-LP LPC Controller (rev 03)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation Wildcat Point-LP SATA Controller [AHCI Mode] (rev 03)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation Wildcat Point-LP SMBus Controller (rev 03)
02:00.0 Unassigned class [ff00]: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTS5229 PCI Express Card Reader (rev 01)
08:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 10)
09:00.0 Network controller: Intel Corporation Wireless 3160 (rev 93)

Jedna sa o NTB Lenovo B50-80

Dany problem sa prejavuje len na F23, na Win8.1 je ethernet dostupny okamzite po nastartovani a nenastavaju vyssie popisovane problemy …

za akukolvek pomoc Vam dakujem

takze problem odhaleny … klasika, rozbity kernel modul na Realtek … XYZ reply a riesenie klasika - nikde :frowning:

https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1083588

ako nechapem problem reportovany roku pana 2014 a doteraz vyhnivacka … nikoho to netrapi …

skusal som nahodit upravit aj skripty v /etc/interfaces a bloknut IPv6, ale v tom problem nebol.
Novy kernel (ak je) sa mi skusat nechce …

ak by niekto poznal nejaky workaround, ktory by to vedel vyriesit, kludne sa podelte, budem rad :smiley:

Pokud je chyba v kernel modulu, tak pochybuju, že se to v downstreamu vyřeší. Fedora Kernel Team má cca 3 lidi, to není dost na to, aby sami opravovali chyby v ovladačích. Je potřeba to vyřešit v upstreamu, odkud se to dostane s další verzí kernelu.
Jestli to je chyba, která se objevuje jen ve Fedoře, tak to je potom jiná, ale to potom asi nebude v kernelu, protože ten je hodně blízko tomu upstreamovému.

no vsak to - je to riadne zamotane. Podla toho bugu to vyzera na problem v ovladaci Realtek.
Skusil som Ubuntu LTS 14.04 , tam sa to neprejavuje - ale tam je starsi kernel

tak som nasiel nejaky kernel bug : https://bugzilla.kernel.org/show_bug.cgi?id=99521

zatial bez nejakeho riesenia. Skusil som znizit MTU na 1492, pripadne 1500 , ale to nepomohlo … jedine ten replug ethernetu

ahojte,

tak problem zatial pretrvava. Na Wifi tento problem nenastava.
zatial budem na Wifi a uvidime ako to dopadne s F24 …

Dane vlakno mozete zavriet … nie je to blocker, len taka vec, ktora dokaze na***t :slight_smile:

Ahojte,

Po nainstalovani F24 problem sa uz neprejavuje. Boh zna ci ten problem je vyrieseny kernelom, ci SELinux-om … ale update-om sa to vyriesilo

Ahojte,

Nakoniec som prisiel na to, ako spojazdnit ETH hned po boote vo F23

  1. odpojit ETH kabel pri vypnutom stroji & nasledne nabootovat komp
  2. prihalsit sa cez WiFi
  3. vypnut PC a nasledne zapojit do PC ETH kabel
  4. nabootovat komp
  5. teraz su aktivne dve pripojenia ETH && WiFI
  6. WiFi zrusit (dat forget)
  7. vypnut stroj
  8. a voilaaa ETH pripojenie funguje hned po boote :slight_smile:

Takisto uz nedochadza ani ku kernel watchdog excpetion (tak ako sa pise vo vyssie nalinkovanomk bugu)

mozno sa to niekomu hodi…

A nedají se restarty obejít pomocí sérií příkazů

ip

Protože v prvním příspěvku píšeš, že

Riesenie som nasiel take, ze vytiahnut a zasunut ETH kabel, ale toto je pre mna neakceptovatelne …
A nyní je řešení zahrnující 3x restart.

no mozno ano - skusim a dam vediet
Dik za nakopnutie - toto mi prave nenapadlo - mea culpa :sunglasses:

creep73 napsal(a):javascript:editor_tools_handle_email()

A nedají se restarty obejít pomocí sérií
příkazů

ip

Protože v prvním příspěvku píšeš, že

Riesenie som nasiel take, ze vytiahnut a
zasunut ETH kabel, ale toto je pre mna
neakceptovatelne …
A nyní je řešení
zahrnující 3x restart.

tak som skusal roznu seriu prikazov ako napr. :

ale nic nepomohlo - stale to haluzilo

nakoniec zabralo len ten moj workaround.
Zaujimave, ze na F24 tento “harakiri” netreba absolvovat - tam to funguje ihned po instalacii

Podle me bude problem bud s FW pro tu ETH sitovku (pokud se nejaky natahuje), nebo s WakeOnLan resp. jinymi parametry. Uz jsem to take videl. Spoustu parametru sitovek jde nastavit pres ethtool a mii-tool. Napr. nektere sitovky potebuji vypnout TSO (viz ethtool) jinak obcas dropuji pakety apod.

diky za zaujimavy tip … skusim “poinvestigovat” ze co to sposobuje :slight_smile:
Podla mna skor vyjde F24 ako stable, pokial na to pridem … :stuck_out_tongue:

Jestli to pod f24 funguje jak ma, tak bych to videl na nejakou zmenu v kernelu. F23 ma 4.4, F24 bezi nad 4.5. Tak co nedelat harakiri s rebootama, ale zkusit nove jadro? :slight_smile: Do 4.5 sly nejake zmeny kolem driveru r8169, coz by mohlo byt vonco (jestli je to ten, co pouzivas)

uvazujem nad tym, ze sosnem z KOJI novy kernel a vyskusam to :slight_smile:
len dufam, ze sa nic nerozbije, ked pouzijem nejaky 4.5.x kernel s postfixom f24 na F23 stable …
zrobim radsej zalohu …

Instalace jiných kernelů je většinou v pohodě, vždycky se dá v GRUBu přepnout do starého.

Dakujem vsetkym … instalacia noveho kernelu pomohla a ani sa nic nerozbilo :slight_smile:
Uz teraz sa tesim az bude stable F24 vonku - podla skusenosti s alpfa verziou, to vyzera na dalsi podareny release …

Ahojte,
Dnes som sa stretol s podobnym problemom u znameho - ta ista ETH karta, Lenovo HW, len ina rada.
Zistil som, ze staci nabootovat bez baterie a ETH port sa hned rozbehne a funguje veselo dalej. Ak sa nasledne vypne stroja a bateria vlozi spat, funguje vsekto korektne dalej … cize ten-sachmat hore a ani novy kernel nebol potrebny :slight_smile:

len sem davam Reply, keby niekto mal podobny problem…