F18instal error HDD problem

Mám problém zkoušel jsem instalovat F18 . V půlce instalace to nahlásilo error, tak jsem to zkusil znovu a zase. Poté jsem tedy zapnul partion magic, aby jsem se podíval jestli neni problém formatovanim disku. V partion magic jsem zjistil že mi zde fedora vytvořila oddíl který nejde pozměnit (je u něj zámeček).
Proto by jsem se chtěl zeptat jak by šlo tento oddíl smazat.

předem děkuji

Možná je poškozené iso. Zkontroloval jsi stažené iso před vypálením či stažením na USB?

iso je vpohodě, ale to mě teď netrápí mně jde spíše o to jak smazat ty oddíly které to vytvořilo

Zkusil bych nastartovat z liveCD (usb), pote fdisk nebo parted popr. Graficky gparted by mel pomoct. Ty prvni dva textove nejsou prilis intuitivni.

Trochu off-topic, ale mam na flashce s pomoci YUMI nainstalovany SystemRescueCD (mj.), bez toho ani nevycházím z domu :slight_smile:
Pro tyto účely a jiné troubleshooting akce je to skoro nezbytnost ve ~250MB, při dnešních kapacitách už skoro nic, co toho umí hodně…

Jak už tady někdo psal, doporučuju nabootovat do live Fedory, doinstalovat is gparted a v něm to zkusit odstranit. Pokud to půjde, tak bych si tam rovnou i vytvořil oddíly, které pro Fedoru chceš, a v instalaci je jenom přimountoval podle toho, jak je chceš využívat. Je možné, že tím předejdeš problému, na který během instalace narážíš.