F13: po instalaci se nezobrazí panely

Zdravím,

pokouším se nainstalovat Fedoru 13 z instalačního DVD, instalace proběhla (asi) úspěšně - bez jakékoliv chybové hlášky, byl jsem vyzván k restartu, po restartování a přihlášení se zobrazí pouze plocha, nezobrazí se panely nahoře a dole. Jde je nějakým způsobem zapnout?

V příručce se píše (http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:gnome):

Grafické prostředí Gnome musí obsahovat minimálně jeden panel. Ve standardním nastavení obsahuje panely dva - jeden u horní a druhý u dolní hrany monitoru.

Ale přesto tam žádný zobrazený panel nemám.

Děkuji za odpovědi.

To je skutecne podivne. Duvodu muze byt vicero - delal si nejake upravy v instalovanych balicich a aplikacich? Proadis instalaci nebo ugrade starsi verze? Nezobrazila se ti pri prvnim startu grafickeho prostredi nejaka chyba? Vidis aspon barevne pozadi jako na http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=fcz:o_fedore ? Vidis nejaky kurzor mysi a muzes a nim hybat? Muzes se prepnout do textoveho rozhrani (Alt+F2), prihlasit a dat “yum update”? Pripadne na zaver zkus “yum install mc; mc” a v nem smaz/presun ve svem domovskem adresari podadresare jako .config .gnome* .gconf*.

Děkuji za odpověď. Již jsem to (náhodou) vyřešil, problém byl jinde - mám zavřený notebook (zavřené víko) v dokovací stanici, připojené na externí monitor. Systém “rozhodl”, že display ntb bude primární a můj monitor sekundární… Tím se vše vysvětluje, panely se zobrazili pouze na primární obrazovce.

Ještě doplním, že jsem nic neměnil, needitoval a instalace proběhla v pořádku.

Nemas nahodou ATI grafiku ;-))) … s tou mi to taky delalo, tak jsem mu to zakazal v xorg.conf … jenze uz nevim jak a ten NB uz je pryc, ale nastavil jsem tam, ze se to ma kopirovat a nemaji to byt 2 ruzne displaye …