F12 + nvidia driver - po chvilce zatuhne

Zdravím,
nainstalovat jsem nvidia ovladač z romfusion, problém je že tak zhruba 5 minut po naběhnutí gnome celý systém zatuhne (přestane jít ovládat klávesnice, myš, obrazovka zůstane ve stavu jako před zatuhnutím). Do té doby všechno funguje.

Máte někdo nějaký tip v čem může být problém, na co se soustředit? případně který log prozkoumat?HW je standardní, používám na něm Fedoru už několik verzí a nikdy problém nebyl. V jiných OS problém taky není, takže HW chybu můžu s téměř 100% jistotou vyloučit.

Overil si, ze po ten instalaci z rpmfusion ti skutecne funguje ovladac nvidia a ne stale noveau? Postupoval si podle aktualniho navodu prirucce? Logy muzes zkusit zkoumat v /var/log/Xorg.0.log, ale musis po resetu pocitace nastartovat do textoveho rozhrani, jinak se ti log prepise novym startem.

covex napsal(a):

Overil si, ze po ten instalaci z rpmfusion ti
skutecne funguje ovladac nvidia a ne stale noveau?

ano, v pohodě nastartuje nvidia, pár minut všechno mfunguje jak má.

Postupoval si podle aktualniho navodu prirucce?

přesně tak

Logy muzes zkusit zkoumat v /var/log/Xorg.0.log,
ale musis po resetu pocitace nastartovat do
textoveho rozhrani, jinak se ti log prepise novym
startem.

Startuju do init3, takže se nic nepřepíše. problém je že to zřejmě není problém Xserveru, Xorg.0.log vypadá úplně normálně. Zkoušel jsem i starší ovladač seč starším jádrem a pořád to samé.

A zkousel si opensource ovladac noveau nebo jen vesa? Jesli to je skutecne tim ovladacem grafiky…

Jo, když použiju nouveau tak všechno funguje jak má. Jen tak na zkoušku jsem nainstalovat na testovací disk nové Ubuntu a tam to fnguje. Takže jde zřejmě o nějaký problém přímo v ovladači z rpmfusion.

Ještě mně napadlo že zkusím instalovat přímo ovladač od nvidie (tj. ne rpm z rpmfusion) a uvidím.

Ubuntu pouziva stary Xorg server, tzn. ze to tam funguje je nepodstatne. Nicmene zaver je vicemene spravny - chyba bude v ovladaci nvidia (v kombinaci s novym Xorg). Ono tech problemu je bohuzel vic (napr. http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=102344, ktery popisuje problemy projevujici se v Linuxu i ve Windows).

Zdravím,
jak byste to nakonec vyřešili? Mám stejný problém na notebooku s nVidia GeForce M210. Přitom na notebooku s nVidia GeForce 7300 nebyly s Fedorou 12 a proprietárním ovladačem z rpmfusion žádné potíže. Zkoušela jsem si nainstalovat i ovladač přímo ze stránek nVidie (ten s příponou .pkg.run, ale to dopadlo katastrofálně, protože instalátor se zaseknul, nedoběhnul do konce a zničil systém tak, že jsem ho musela reinstalovat - byla to ještě čistá instalace). Pokud je problém v xorgu, je možný jeho downgrade nebo by pomohla spíš nižší verze ovladače grafárny? Nebo rezignovat a počkat, až to někdy opraví?

V prvni rade je potreba si stezovat u nvidie, nebot nikdo jiny to opravit nemuze. Pokud neni strasne nutne potreba akcelerace grafiky, pak je resenim proste pouzivat vychozi noveau a cekat na opravu od nvidie.

Tak vidím, že v mém případě možná ani nepůjde o chybu ovladače od nVidie. Teď ho nainstalovaný nemám a stejně se mi x-server zasekává i s myší a klávesnicí. Obzvlášť často se to děje při scrollování prostředním myším tlačítkem, ale někdy i z ničeho nic, když na nic nesahám. Občas se dokonce ani nepřihlásím, zatuhne to už při načítání systému, což už mi docela leze na nervy.

To se bohuzel bez kristalove koule neda vyresit…

No jo, a navíc je to off topic :slight_smile: Poohlédnu se jinde na fóru.