F11, Chipset Poulsbo, FN+, regulace jasu LCD

…ahoj vespolek, mam skromny dotaz ohledne regulace jasu LCD pres klavesove zkratky FN+ a klaves k tomu urcene (u me jde o Acer Aspire One 751h takze jde o FN+sipka vlevo sipka v pravo). Po drobnych problemech jsem zapas s chipsetem intel poulsbo a grafickym chipem GMA500 vyhral a povedlo se mi ve Fedore v.11 rozbehnout 2D a i 3D akceleraci (efekty desktopu a plocha na krychly funguji perfektne).
…jedine co mi nefunguje je ono zminovana regulace jasu LCD, nevim jak na to, nedoocetl jsem se nic konkretniho a ani nic nevygooglil, prosim o radu jak na konfiguracni soubory, jak funguje mechanismus regulace apod. :slight_smile:
…vim neni toho malo, ale dekuji za jakykoly odkaz ci radu.
TAU

Teoreticky jde kontrolovat podsvetleni pres prikaz xrandr
xrandr --output LVDS --set BACKLIGHT <hodnoda_on_0_do_100>

pokud to pujde, melo by jit zjistit kody ktere posilaji klavesy pro nastaveni jasu prikazem
xev
a stiskem klavesy.

Jak svazat klavesu s pustenim nejake aplikace popisuje kybl http://forum.fedora.cz/read.php?2,7639

Neni to idealni reseni - je to dost rucne upravene, je mozne ze existuje nejake trochu uzivatelsky prijemnejsi reseni, ale na pozadi asi nic moc jineho nedela.

Jeste muzes zkusit jestli ti funguje v Gnome Applet na zmenu jasu(Brightness applet mel by byt hned prvni).
Jinak jmeno monitoru pokud ti nepujde ten prikaz co dal covex by jsi mohl zjistit xrandr -q.
Ja mam treba DFP-0 :). A ten prikaz mi na nvidia ovladacich(od nvidie) nefunguje.