F 19

Jávím, že to je developing verze ale přesto, třeba bude Sešívaný nebo jiný znalý vědět. Dřív byly problémy ale dokázal jsem je s laskavou pomocí fóra řešit, nyní mám kde, nenainstaluji gnome environment. Kvůli novějšímu jádru než je v rpmfusion nenainstaluji nvidii a jedu na nouveau. Jde to ale dře to Zajímá mne, zda bych to nějal nemohl spravit. Ještě bych doplnil problém s poštou. V kontactu mi nejde přihlášení. Když jsem smazal incoming pop3. tak se povedlo, po odhlášení to opět nejde. Zkoušel jsem nainstalovat evolution, chybí spoustu balíčků. Díky.

Na F19 nějaký čas funguju, tak bych mohl možná s něčím pomoci.

Na Nvidii budeš asi muset počkat nebo se vrátit ke staršímu jádru.

Mohl bys dát výpis z

yum groups install GNOME

na http://fpaste.org/ a sem pak link ?

S ovladači pro nVidi není problém, pokud člověk používá akmod-nvidia. Poté problémy u aktualizace jádra nebývají. Fedoru 19 používám doma už asi dva měsíce a za celou dobu jsem s akmod ovladačem nVidie problém neměl.

Bohužel nezafungovalo, problémy se sendmail a plymouthem při bootu. Mně taky nvidia na začátku chodila, pak jsem musel přeinstalovat a od té doby utrum. Ale stejně díky.

Tohle je zběsilý popis splácáný x věcí do jednoho vlákna nezvaným příliš obecně. (KDE, GNOME, nvidia, sendmail, plymouth, ovladače, boot, evolution, mail)

K čemu ti je sendmail na lokále ?
Plymouth vypni odstraněním rhgb při bootu. Pro více informací klidně odstraň i quiet. Pokud nevíš jak, dej vědět, poradíme.

Jaký je další plán ? Reinstall nebo to budeš chtít vyřešit ?

Sendmail je předinstalovaný. Víceméně z historických důvodů, protože hodně starších programů pořád počítá s přítomností mailové serveru a posílá přes něj zprávy, i lokálně.

Jedu zatím s nouveau bez problémů. Vím, že s jádrem a rpmfusion jsou problémy, nemám fedoru první týden. Nevím ale když se mi tohle stane, jak nabootovat a pořešit. Nouveau mi až tak moc nevadí, spíš bych chtěl přijít na to, co s tím dělat. jinak spokojenost, žádné zlobení.

Jakykoli lokalni program na dorucovni mailu je stale potreba. Jinou otazkou je, proc Fedora do dnes pouziva sendmail. Neni mi ovsem jasne, jak instalace akmod-nvidia muze zpusobovat problemy se sendmailem, ty tam musi byt stale a pouze po instalaci akmod se nezobrazuje plymouth a tak to je videt. Doporucuji to co creep73 umazat rhgb a quiet z parametru zavadece (/etc/default/grub) a pregenerovat (grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg). Plymouth neni k nicemu potreba, je to jen pozlatku.

On plymouth ani sendmail nezpůsobují problémy s instalací ale s následným bootem. Není mi jasné, když PC uprostřed bootu zamrzne, jak se dostanu do fedory, abych provedl změny. Musel bych zřejmě přeinstalovat, kdybych už měl nvidii nainstalovanou nebo změny provést, když mám nouveau. Video mi s nouveau moc nefunguje, nejede přes celou obrazovku. Kdyby se někomu s podobnou konfigurací chtělo se do problému pustit, rád budu spolupracovat. Já si mohu pustit jiný linux, kde vše premává ale chtěl bych problém vyřešit. Sám na něj zřejmě nestačím.

Dík za gnome, se skip-broken funguje.

Asi ale stejná průvodní bolest vývojové verze, mnoho přeskočených balíčků. Snad to bude časem doplněno.

Fedora 19 je v RC stádiu, to bych moc nenazýval vývojovou verzí. Co všechno se přeskočilo a proč?

poppler-glib-0.22.1-3.fc19.x86_64 (fedora)
Vyžaduje: poppler(x86-64) = 0.22.1-3.fc19
Nainstalováno: poppler-0.22.1-4.fc19.x86_64 (@updates-testing)
poppler(x86-64) = 0.22.1-4.fc19
Dostupné: poppler-0.22.1-3.fc19.x86_64 (fedora)
poppler(x86-64) = 0.22.1-3.fc19

poppler je renderovaci knohovna PDF, nic zasadniho. Jesli je to jen toto. Do OS se da dostat i kdyz se zasakne v pulce bootu - editovat konfiguraci zavadece primo ze zavadece, odstranit graficky boot a nastavit start jen do textoveho modu, v nem editovat/odinstalovat/nainstalovat co potrebuji… vse je v prirucce.

Díky za rady, zatím nvidia funguje, sendmail jsem neodinstaloval. Poppler taky funguje, mám f19 final, snad to vydrží.