Ext3 na NTFS

mám už nainstalovanou fedoru ale jaksi nedopatřením se mi dostala na disk který sem jí nepovolil - nevím proč ale udělala z něj ext3 a já bych ho chtěl předělat zpět na ntfs ale bez ztráty dat co na něm byla před tím

partitions magic 8 by mi ho převedl ale naformátováním a to já nehccí a píše navíc že je plný takže pochybuju že ho fedora formátovala když je tam zeplněnýho 90 GB

a jde nějak odstranit celý linuxový oddíly nějak bez formátování harddisků ?

Pochybuju, že by Fedora bez Vašeho předchozího několikerého upozornění změnila filesystem, a ještě k tomu bez formátování. Nehledě na to, že je to časově (i jinak) dost náročná operace.

Jak jste poznal, že je to NTFS? A je to vůbec ten disk, o kterém si to myslíte? (Píšete dost nejistě: “píše navíc že je plný takže pochybuju že ho fedora formátovala když je tam zeplněnýho 90 GB”, takže jste se na něj zřejmě ani nepodíval).

nen fedora se normálně nainstalovala na disk a naformátovala (asi) ho do ext3 ovšem to nebyl ten disk kterej sem chtěl …naštěstí to nebyl disk na kterým byl windows atak sem rozjel widows … ten ovšem ext3 nezná a tak sem se na ten disk nedostal a proto jsem spustil partitions magic 8. Ten ho rozezná a píše tam že kapacite je cca 90 GB a zaplněno je ůplně stejně … z toho jsem usuzoval že ho nenaformátoval ale pak jsem si stáhl soft do windowsu kterej přečte ext3 a podíval jsem se do toho disku . se smůlou jsem zjistil že ho naformátoval a tak teď už spíš hledám soft kterej najde ztracená data i pře naformátování z ntfs do ext3

No tak buď ta data můžeš zkopírovat pod tou Fedorou (pokud teda vůbec najede), a pokud ne, tak si ve Windows nainstaluj ext3 ovladač a normálně ten disk tím přečti (odkaz na ten ovladač nemám, nepoužívám, ale dá se lehce najít).

Software, který ti z ext3 udělá NTFS a zachová data… no nevím nevím, asi neexistuje…

Vy jste asi moc dobre znamky ze slohu nedostal ze? Jestli jste preformatoval diskovy oddil NTFS systemem souboru ext3 a jeste jste na to nahral nejaka data (jestli jsem to ten Vas bastl tedy dobre pochopil), tak se obavam, ze Vam pomuze tak maximalne FBI…

Macky

omlouvám se - nejsem nejsilnější v češtině, ale snažím se. Nejlépe to pochopil Macky … i tak děkuji za pomoc všem…

Pokud jste preformatoval 90GB oddil NTFS na ext3 a nahral na nejcca 6GB instalaci Fedora, lze znacnou cast dat zachranit. Zkuste pouzit napriklad program GetDataBack pro NTFS. Problem bude trochu s tim, ze parition je nyni oznacena jako ext3 a tak si nejsem jist, ze GetDataBack bude co platny minimalne dokud v linuxovem (!) fdisku nezmenite typ FS na NTFS. Pak se teprve muze zacit snazit neco delat. Osobne jsem zachranoval data jiz vicekrate z ruznych FS, ale ve vsech pripadech to byl velmi narocny proces. Pokud se jedna o skutecne dulezita data, pak bych doporucoval bud obratit se a nekoho kdo to umi nebo koupit minimalne jeste jeden disk a na nej obsah CELEHO stavajiciho disku prekopirovat 1:1 (v linuxu prikaz dd).

Je to skoda ze k takovymto situacim opakovane dochazi. Instalace Fedory upozornuje pokud se maji mazat nebo rusit nejake oddily ze hrozi ztrata dat, zde na foru pokazde piseme, ze pokud delate instalaci poprve, zkuste si ji na nejaky JINY nejlepe uplne prazdny a klidne stary disk. Predejdete presne temto problemum.