exotické rozložení klávesnice

Zdravím.
Potřebuji užívat v Openoffice a v nějakém html editoru speciální znaky Unicodové sady pro starou řečtinu (ve Windows se mi pro tenhle účel osvědčila Mozilla a Nvu).
Nainstaloval jsem si podle návodu http://linux.org.mt/article/ttfonts potřebné TrueType fonty a ony znaky se začaly korektně zobrazovat a korektně se tisknout na tiskárně; pak jsem nastavil rozložení klávesnice Greek Polytonic, které slouží k tomuto účelu, a začal jsem psát řecky, avšak ony speciální znaky, které jsou ve starořecké sadě oproti novořecké navíc, se mi nevkládají.
Mnoho uživatelů linuxu asi nemá podobné potřeby jako já, ale nenapadla by přesto někoho nějaká dobrá rada? To co potřebuju, mi funguje zatím jen v Mandrake LE 2005 (Mandrake 10.2 byl na tom podobně jako Fedora 4 a v Mandrivě 2006 je nějaká chyba, takže se tam nedá nastavit žádné Greek rozložení).
Díky za rady.

Mozna by mohl pomoci Gnome Aplet “Paleta znaků”: RMB v panelu/Pridat na panel/Paleta znaků a nasledne si doeditovat potrebne znaky

Díky. Až se dostanu k počítači, kde tu Fedoru mám, tak zkusím najít, jak to doeditovat. Ještě jsem zapomněl doplnit důležitý údaj, že v Mdk LE 2005 mi to funguje v KDE jánevímkolik (asi 3.4). Čili zkusím ještě doinstalovat KDE a holt bych psal starořecky v KDE.
Zkoušel jsem taky hledat konfigurační soubory klávesnice, že bych si to dopsal přímo do nich, ale v tom to asi nebude: našel jsem /etc/X11/xkb/symbols/el a /etc/X11/xkb/symbols/pc/el a oba jsou obsahově shodné ve Fedoře i v Mdk.