Evolution - zásek při editaci HTML formátované zprávy

Zdravím všechny české Fedoráky…

Narazil jsem na problém a nemůžu nějak vygooglit žádné řešení ani zmínku o tom, že by tento problém měl ještě někdo jiný. Možná ho ale jen nedokáži správně pojmenovat… :wink:

Již na dvou nezávislých instalacích Fedory 16 (3.3.7-1.fc16.x86_64 a 3.3.0-8.fc16.x86_64) mám problém s editací HTML formátovaných zpráv v Evolutionu. Pokud je v nastavení zapnuté HTML formátování, otevřete editor nové zprávy, napíšete nějáký text a například mu následně chcete změnit barvu nebo font Evolution zamrzne / nereaguje a je ho nutné killnout z terminálu. Toto se opakuje při jakémkoliv pokusu o formátování nebo vložení např. emotikonu…

Na obou instalacích je nyní Evolution ve verzi evolution.x86_64 3.2.3-3.fc16 / evolution-data-server.x86_64 3.2.3-4.fc16, ale tento problém přetrvává již minimálně po poslední dva updaty…

Setkal se s tímto problémem někdo z vás? Nějak nevím ani z jaké strany přistoupit k troubleshootingu tohoto problému. Každá rada drahá… :wink:

Osobně HTML formátování emailů nemusím, ale ve firemním prostředí se najdou lidé, kteří s plaintextem prostě nedokáží přežít…

Díky předem,
k3rn3l3rr0r

Ahoj,
je to známý bug, který už má i opravný patch. Byla to nějaká chyba v GTK+ 3. Jelikož ale prakticky nikdo z vývojářů, ale i QA HTML nepoužívá, přišlo se na to docela pozdě.
Ve Fedoře 17 by měla být oprava již v aktualizacích pro testování. Stačí nainstalovat příkazem sudo yum install gtkhtml --enablerepo=updates-testing.

Ve Fedoře 16 to není ještě ani v aktualizacích pro testování, ale Milan Crha vytvořil opravný build:
http://koji.fedoraproject.org/koji/taskinfo?taskID=4127822

Ahoj,

děkuji za odpověď. Do dnes jsem vždy řešení na webu našel, ale přesně jak jsem psal - tentokrát jsem neuměl problém správně definovat… :wink: Takže děkuji za popostrčení a nabídku řešení.

Zkusil jsem nainstalovat ten opravný build, na který jsi mě nasměroval:
http://koji.fedoraproject.org/koji/getfile?taskID=4127823&name=gtkhtml3-4.2.3-1.1.fc16.x86_64.rpm

Formátování zprávy v HTML již funguje, ale po kliknutí na Poslat nebo při pokusu o jeho zavření editor opět zamrzne… Hlavní je, že se o problému ví. Počkám tedy na oficiální update… Nebo bude lepší vyplnit bug report? :slight_smile: Má lenost nezná mezí…

Ptal jsem se Milana Crhy a ten tvrdí, že to zamrzání při odesílání je jiná chyba. Takže bude nejlepší, když vytvoříš nový bug report na http://bugzilla.redhat.com. Popiš tam, jak se ta chyba projevuje a jak ji zreprodukovat, verzi systému a evolutionu (případně i toho gtkhtml). Pokud to uděláš, dostane se ti pozornosti přímo vývojáře a snad se to brzo vyřeší.

Pokud narazíš na nějakou takovouto chybu, je vždy nejlepší se mrknout do bugzilly, jestli to není známý bug. Případně to přímo nahlásit.