Empathy - Facebook chat

Zdravím všechny, jsem tady nový tak se omlouvám, pokud položím otázku, na kterou už tady někde je odpověď, ale já řešení zatím nenašel. Jde mi o to, že po instalaci Fedory jsem nastavil Google Talk účet a Facebook chat účet do kecálku Empathy. Google účet se bez problémů připojí, ale k Facebooku se program nemůže připojit. Zkoušel jsem googlovat, ale také jsem na nic nenarazil. Nemá náhodou někdo nějaké funkční řešení jak Empathy připojit k Facebook chatu?

PS: Ani zadání údajů k připojení přes jabber server nepomohlo…

No jelikož už nemám Gnome ani Facebook tak si to moc nedokážu představit :smiley:
Jakou verzi Fedory máš?
Zkoušel ses koukat na Online účty? Podívat se na nastavení. Heslo a přihlašovací údaje jsou asi ok,že?
Co to píše za chybu?

Je to Fedora 19 :slight_smile:
zkoušel jsem měnit i přidávat účty přes nastavení Empathy i přes Online účty a přes obojí se to odmítá připojit. Vždy to vyhodí chybu autentizace. Chyba je zřejmě někde v Empathy, protože přes pidgin se normálně oba účty připojí. Přes Empathy neprojde ani nastavení Facebooku jako Jabber protokolu. Zatím používám Pidgin, ale jde mi o integraci do gnome, proto bych rád rozchodil Empathy.

To je divné. Mně i lidem kole mně zrovna toto funguje bez problémů. Nicméně Empathy je docela zabugovaný program. Po dvou letech, kdy jsem ho používal i na IRC, jsem vyměkl a vrátil se k Pidginu. Empathy mi žralo 900 MB v paměti a občas vytěžovalo disk tak, že se mi až zasekával systém.

Rozšíření, které integruje Pidgin do GNOME a které je upravené pro aktuální verzi 3.8, lze najít zde: https://github.com/Psykar/gnome-shell-extensions-pidgin Našel jsem dokonce i balíček v repozitářích s tím rozšířením, ale nevím, jestli to je ta neaktualizovaná verze, která nefunguje, nezkoušel jsem. Integrace není tak dobrá jako u Empathy, ale dá se na to zvyknout.

Tak jsem se bavil s Kamilem Páralem a podle všeho Facebook nějakým způsobem mění autentizaci a přihlášení je nespolehlivé na všech 3rd party klientech. Prý je to dost náhodné a občas to nefunguje ani v Pidginu a jiných (Gajimu). Víc nespolehlivé to je prý přes XMPP.

https://admin.fedoraproject.org/updates/telepathy-gabble-0.18.1-1.fc19?_csrf_token=a07988b84374f5f3564cc32c1e3d12797188a595 :slight_smile:

Este chvili a budete se na facebook muset prihlasovat oblicejem pak uz vsechny problemy s prihlasovani pres login budou minulosti. :slight_smile:

Díky za řešení :wink:

C++odeG++irl-o.cc napsal(a):

https://admin.fedoraproject.org/updates/telepathy-gabble-0.18.1-1.fc19?_csrf_token=a07988b84374f5f3564cc32c1e3d12797188a595 :slight_smile: