Efekty na plose byly pozastaveny jinou aplikaci

Efekty pracovní plochy jsou v tomto systému vypnuty z těchto technických důvodů:


Ty duvody by me taky zajimali, stejne jako ta aplikace. 3-[

Fedora 14
KDE

Co s tim?

Kdyz se ty efekty nastavi pres XRender, tak to funguje, akorat to obcas drhne. Pres OpenGL to nejde, pritom GK 450GTS a ovladace z repozitare funguji - 3D bezi, OpenArena ma aspon 60FPS, glxinfo | grep direct YES.

vim, ze si asi rikate blazen, ale me se ty efekty libi, protoze XRender desne trha a OpenGL proste nefunguje, tak jsem nainstaloval misto Kwin Compiz, ale zase je problem, ze se neobnovuje spravne obrazovka, mam treba dva programy pres sebe a kdyz ten jeden minimalizuju a pak ho zase vratim, tak tam kde je podtim ten druhy program se to jakoby prekryje, tak ze je castecne vrstva “pod” videt a castecne se to ztrati (bila plocha), takzeje to taky nepouzitelny.

Dotaz teda, jestli to ma cenu nejak zkouset nebo jsem blazen a proste tyhle efekty ve Fedore (KDE) nefungujou a snazim se marne?

Pokud chces pouzivat Compiz, pouzivej Gnome. KDE ma vlastni Kwin a s Compizem podle me nemuze moc dobre fungovat.

No, ja ale Gnome pouzivat nechci, vim, ze vetsina linuxovych uzivatelu ho pouziva, ale me se proste libi KDE. :slight_smile:

problem je takovyto:
nvidia je co se tyka 3D OK, takovy ten prikaz (ted si z hlavy nevzpomenu), co se pouziva na zjisteni funkce 3D vypisuje OK a ta testovaci kostka bezi v pohode.
nicmene kdyz zapnu Kwin, tak mi to napise tu hlasku co jsem dal do nadpisu a efekty nejdou vubec za predpokladu, ze v systemsettings - efekty plochy mam zvoleno OpenGL. Kdyz zvolim XRender, tak efekty plochy funguji, ale zacne se to trhat. Tak jsem nahodil Compiz, ale mas pravdu, ikdyz bezi, tak problem je, ze pod KDE mi zniceho nic prestane prekreslovat, kdyz treba pohnu tou aplikaci nebo se vykliknu mysi do toho radku, jak je minimalizace, maximalizace, a krizek, tak se ta aplikace zase prekresli spravne (treba priklad firefox a dva otevereny panely, kdyz se mezi nima prekliknu,tak se neprekresli hned ale az po kliknuti mysi). proste mas pravdu a Compize take neni ono, ale to Kwin bych potreboval, aby mi jelo s OpenGL a nepsalo tu hlasku: Efekty na plose byly pozastaveny jinou aplikaci. :-/

Co s tim? (predem dik.)

Kwin je kompozitni spravce oken stejne jako Compiz. Proto nejde mit zapnute oba najednou.
XRender v KDE nastaveni efektu zmena podle me to, ze kwin k vypoctum efektu nepouziva akceleraci ale softwarovou emulaci (tzn. jak by si nemel akcelerovane ovladace na kartu). Me napriklad cele KDE spadne, pokud efekty v KDE povolim a dam Apply. Me se KDE taky libi, ale holt se musis smirit s tim, ze v nem (dost mozna jen na tve konfiguraci) efekty nefunguji pres OpenGL.

aha, ja myslel, ze to funguje bezne, tak pokud to zase tak bezne neni, tak se to aspon nebudu snazit rozbehnout. dik za info.

jinak to s tim kwin a compiz uz je mi jasne, stahnul jsem z repositare nejakou aplikaci, ktera se mezi nima umi prepinat, ale pres to, ze jsem dnes googlil a snazil se ten compiz rozbehnout na KDE, tak se mi to nepovedlo, respektive compiz bezi, ale neprekresluje, musi clovek klepnout na horni listu aplikace mysi a pak obrazovku prekresli, ale jak jsem zjistil, tak zdaleka nejsem jediny, komu to tak dela.

No a ten KWin s OpenGl nebezi vubec a s XRanderem to trha, coz je asi jasny, kdyz je to softwarova emulace, ale teda nemuselo by, mam naslapany PC: core i7 950, GF450GTS, 6GB RAM.