dvdrip

Zdravim, zkusil jsem dle navodu instalovat dvdrip a pri testu po stazeni souboru mi hlasi : Transaction Check Error: file /usr/bin/lsdvd from install of lsdvd-0.16-4.lvn6 conflicts with file from package streamdvd-streamanalyze-0.4-6.lvn5

No a ja ted nevim jestli ten konfliktni soubor z streamdvd-streamanalyze-0.4-6.lvn5 nejak dolovat, nebo se zbavit celeho balicku. Mam nainstalovane k9copy a dvdauthor a oboje pouzivam - ocekavam, ze onen soubor s nima bude mit neco spolecneho. Kdyz se zbavim balicku urcite neco nepude - je nejaka cesta ?

Pokud to budete chtit vyresit ciste, tak Vam asi nic jineho nezbyde, nez odinstalovat balicek, ktery obsahuje streamdvd-streamanalyze-0.4-6.lvn5 a nainstalovat dvdrip. Dalsi moznosti je “obelstit” program pomoci symbolickych linku…

Macky

To obelsteni se provede jak prosim ? Protoze odinstalaci balicku se urcite dockam nefungujiciho programu. A prosim pomalu, jsem na zacatku, uzivam si Fedoru teprve 3 mesice.

Zkuste nasledujici - predem ale upozornuji, ze to nemusi fungovat.

  1. prejmenujte soubor /usr/bin/lsdvd (tim by sem mel vyresit “konflikt” mezi balicky)
    mv /usr/bin/lsdvd /usr/bin/lsdvd_backup
  2. zkuste nainstalovat dvdrip
    yum -y install dvdrip
  3. zjistete, kam se Vam nainstaloval novy lsdvd
    find / -name “lsdvd”
  4. nastavte link pro streamdvd-streamanalyze-0.4-6.lvn5 v pripade, ze se “novy” lsdvd nenachazi v adresari /usr/bin
    ln -s /cesta_k_novemu_lsdvd/lsdvd /usr/bin/lsdvd

Jestlize se Vam nezdari krok 2), vratite lsdvd na puvodni misto pomoci
mv /usr/bin/lsdvd_backup /usr/bin/lsdvd

Macky

Diky - zkusim a dam vedet.

Tak bohuzel stejny problem, instalace neprobehla, stejny konflikt.
Jak nejlepe provest toto : Odinstalovat ( nekam schovat )balicek streamdvd-streamanalyze-0.4-6.lvn5. A po zjisteni, ze nefunguji zabehle programy ho opet doinstalovat. neboli jak zjistim co vsechno pouziva balicek streamdvd-streamanalyze-0.4-6.lvn5 ? Prikaz yum info mi vyhodil toto :

Installed Packages
Name : streamdvd-streamanalyze
Arch : i386
Version: 0.4
Release: 6.lvn5
Size : 50 k
Repo : installed
Summary: Factor-Calculator for streamdvd

Description:
StreamAnalyze is a little helper for people using StreamDVD to backup movies.
Giving the video/audio/subpicture tracks you want to save StreamAnalyze will
calculate if the backup would fit on a dvd-r and, if not, prints a shrink factor
to reduce the video size.

Jestli rozumim dobre, tak ho pouziva shrink, ktery mi bezi pod wine a kdyz nepujde, nevadi. Takze ho asi odeberu.

jak zjistim co vsechno pouziva balicek streamdvd-streamanalyze-0.4-6.lvn5?

rpm -e --test streamdvd-streamanalyze

to ukaze co je na cem zavisle…

V prvni rade to vypada, ze mate nainstalovany balik z lvn5 coz je balik pro Fedora Core 5 a nikoli Fedora Core 6 - ten co se pokousite instalovat nove je pro Fedora Core 6. To je duvod konfliktu.

Pokud zkusite balik streamdvd-streamanalyze odstranit pomoci “rpm -e streamdvd-streamanalyze” a vypise to, ze ho neco potrebuje a mate to nainstalovane z lvn5, muzete to vsechno zkusit odstranit pomoci “yum remove streamdvd-streamanalyze” a znovu nainstalovat z lvn6 pro Fedora Core 6.

PS: Prejmenovavani souboru na reseni konfliktu nema vliv. Kazdy balik ma ulozene soubory, ktere vlastni, v databazi RPM a tedy neni dulezite zda soubor existuje na souborovem systemu ci nikoli.

Tak tedy na covexovu radu jsem pouzil rpm -e streamdvd-streamanalyze a vystup je : error: Failed dependencies:
streamdvd-streamanalyze is needed by (installed) lxdvdrip-1.51-2.lvn6.i386
Jestli rozumim dobre, tak konflikt je v tom, ze ho vlastne potrebuji k instalaci - a to teda nerozumim proc se neinstaluje s balikem dvdrip ??? Maximalne mi dava najevo, ze ten co mam v systemu je z lvn5 a on potrebuje lvn6 a nema ho. Nebo co.

Hmm… tak koukam do http://rpm.livna.org/fedora/6/i386/ a tam je fakt streamdvd-streamanalyze*lvn5.rpm v repozitari pro FC6… tak to nechapu.

Nicmene uz asi chapu zdroj onech problemu. Balik dvdrip totiz neni ze standardnich ani kompatibilnich repozitaru ale z freshrpms. Presne toto je problem s pouzivanim vicera nekompatibilnich repozitaru. Livna evidentne obsahuje balik lxdvdrip, ktery mate nainstalovany a ma v podstate stejnou funkcionalitu jako dvdrip, akorat je jen z prikazove radky. Takze si musite vybrat, bud jen livna a lxdvdrip, nebo lxdvdrip, streamdvd atd. z livny odinstalujte a nainstalujte dvdrip z freshrpms. Oboji asi nepujde jednoduse mit najednou.

Tedy je potreba ohlidat, aby se pri instalaci dvdrip-u instalovaly balicky jen z freshrpms ? To znamena prozatimne zakazat livnu a odinstalovat vse kolem lxdvdrip-u a pak se pokusit o instalaci dvdrip a vyhradne z fresh ?

http://handbrake.m0k.org/