Dvb-t2

Zdravím, ČT upozornilo, že teď někdy na Apríla má cosi spustit, zatím asi jen zkusmo ČT D a ČT Art. Ať čmuchám sebevíc, Tv kartu (o nastavování nemluvě), jejíž prostřednictvím čučíme na bednu, nikde v systému nevidím. KInfoCenter nevidno, možná sem slepej. Prosím o mírné nakopnutí. Páč se mi nechce znova otvírat bednu a fyzicky vyndavat tu kartu, abych se jen podíval…

S tím se ovšem pojí otázka, že pokud budu potřebovat kartu jinou, aby to nebylo jako se skenerama. Ani tupí prodejci se ještě nenaučili zvýrazňovat u zboží “Linux friendly” :X
Dík`s

Pokud je to karta do PCI tak “lspci” je tvuj kamarad. Pak musis hledat neco jako “Multimedia video controller”
Pak podle toho a popisu:
Subsystem: Hauppauge computer works Inc. Device 6b28
najde co to je.

Ja jsem se prastil pres kapsu a koupil Hauppage WinTV-quadHD a velmi jsem si oddychl - vsechno funguje za 1. Dokonce chytam multiplexy z jinych vysilacu a i zahranicni, to jsem driv s zadnou kartou nedal.

Kampaň okolo přechodu na DVB-T2 trošku polevila a já jsem byl taky nucen dát do PC SSD, aby systém trošku oživl. Ale Kaffeine, na který jsme si zvykli, už nechce ani ladit kanály, takže pod F29 se na Tv se stařičkou Tv kartou už asi nepodíváme (zatím jedeme se starým systémem - ten už taky nechce nic naladit, byť zatím Tv hraje. Takže Jéžíšek se bude asi muset předčasně taky plácnout přes kapsu a raději bych zůstal u interní. Je tedy šance, že bych mohl tuhle kartu
https://www.sotel.de/en/Computer-Drucker/Festplatten/Laufwerke-Multimedia/Hauppauge-PCIe-x1-Karte-WinTV-quadHD-with-remote-control-Anzahl-Tuner-4.html?gclid=Cj0KCQiA_s7fBRDrARIsAGEvF8Qieva7ujgxxMdJkMT7NcpWn_Z_MUgRQnXDwsGfM1BV-a4cdgADUGkaAs54EALw_wcB
bez velkých nácviků rozchodit? Když už to holt budu muset nějak shánět v Německu…
Já jen aby to nebylo trochu peklo, jako tohle


na to se zrovna necítím.

Ano, doporucuji. Pouzivam ji take s tvheadend, po letech se 4x SAA7134 to byl hotovy zazrak. Naladim ze vzduchu i kanaly ze sousednich zemi.
http://www.abclinuxu.cz/hardware/pridavne-karty/televizni-karty/dvb-t/pci-e/hauppauge-wintv-quad-hd-tv
Objednaval jsem ji teda z amazonu.

PS: Koukam ze jsem to same psal o jeden prispevek vys. Mela by to byt stejna karta. Neni potreba s ni delat vubec nic, krom odborne zasunout do slotu.

Dík, zasouvání bych snad ještě zvládl :joy:
Amazon zkusím pokořit, v tom jsem zatím panic

Tak jsem se taky plácnul přes kapsu, jak jsi dobře poradil. Za to velký dík!
lspci detekoval, ale - a to jsi smlčel - dmesg řval, že chce firmware. A dokonce 2x, jeden firmware mu, zlobíkovi, nestačil. Ale oba jsou dostupné velmi snadno, pod rootem zkopírovány do
/lib/firmware, reboot, a maká. Akorát mi teď, oproti staré kartě, kde kostičkovaly Prima ZOOM a Seznam.tv, kostičkuje vše z ČT v režimu
DVB-T 2/HD, grrr. Signál z antény má zhruba 70dB v celém pásmu, což je zlatý.
Jinak ale ještě jednou dík
Ještě jsem nezkoušel, zda Kaffeine pořád zůstává viset (v paměti?), pak zkusím downgradovat kernel a uvidíme

Jo tak to se omlouvam, na HD nekoukam, protoze nekoukam skoro vubec a toho HD obsahu je … no ja vlastne nevim kolik, protoze jsem zadny nevidel.

Omluv netřeba :wink: ale až vypnou základní DVB-T, tak už ČT bude vysílat asi jen HD, takže si to musím pořešit. Přítel “Anténka” říkal, že když w_scan vyplivne kanály ČT někde nad 700MHz, tak mám něco divně. Anténa je namířená rovnou na věž Žižkov a odtud to prý sypou někde nad 400MHz, tedy nejnižších frekvencích, na kterých se tohle provozuje. A když je to multiplex, tak se to IMHO vysílá všude na stejných frekvencích (není tedy, odkud by to sosalo signál nad těch 700MHz).

Tak to te zklamu - ne vsechny vysilace vysilaji jeden multiplex na stejne frekvenci…
https://digi.ctu.cz/dtv/pokryti
nicmen v oblasti prahy by to mohlo tak byt, pokud nechytas nejaky dokryvac.