dualboot ze dvou hdd

Mám takový dotaz snad bude i srozumitelný
Takže mám dva disky první 1tb druhý starší hitachi 500 gb na kterém je nainstalována fedora26 na prvním je windows10 a teď k věci mohli by jste mi poradit jpak nastavit dual boot v grub2 na to je utilita grub customizer
To vím nastavil jsem ho na chainmod či co ale při výběru windows mi zahlási chybu něco ve stylu nejde nalézt disk neboco takže bude asi chyba v tom nastavení. Musím tedy přejít ořímo do bios a z tama vybrat OS windows ke spuštění bohužel takže jak má tedy vypadat budto skript nebo postup nastavení pokud bude nutné postnu výpis rozložení disků

Ten dotaz je znacne nesrozumitelny. Vypis rozdeleni disku by urcite neco vysvetlil. Nevim co se prepina v BIOSu ani jestli jde o UEFI nebo starsi nativni BIOS… Bootovani ze dvou disku obecne neni problem. Problem je, ze pokud Windows nainstalujete na prvni disk (A), pak tam date druhy s fedorou ( B ) a bootujete z neho zavadec, tak BIOS prohodi oznaceni disku A a B a Wokna to nerozdejchaj. Grub umi i prohodit disky zpatky, ale je to spatne reseni.

Grub se musi nainstalovat do disku A kde byl puvodni zavadec Woken. Nesmite ale vyndavat disk B protoze tim by grub nenasel dalsi casti. Prikaz grub2-mkconfig podle me v linuxu normalne Wokna najde a pripravy k bootu, neni potreba nic rucne editovat.

Fedoru jsem opravdu instaloval na tzv disk B na disku A mam windows10 takze staci nainstalovat grub2 do woken … ale jak? Teka vlastně beru vše zpět krom toho rozložení musel jsem reinstalovat fedoru kvuli spatnym ovladacum grafiky nechtěl mě pustit ani do prihlasovaci obrazovky zastavil se pri nacitani gnome shell takze jsem reinstaloval . fedora se spouští jako první na wokna musim pouzit f12 a jak datel klikat pokud sa netrefim pak smula znovu coz je frustrujici. Tzn ta instalace grubu do woken pomůže?

Bohuzel z takto podanych informaci se neda lip poradit. Kazdopadne bych pri operaci prepisovani zavadece windows doporucoval velkou opatrnost a zalohovat.

Nějak nechápu v čem je problém. Mám na prvním disku (M.2 SSD) Windows 10, do kterých nechci zasahovat. Na druhém disku (SATA) je nainstalovaná Fedora 27 a má grub pochopitelně u sebe, protože nechci aby mi grub jakkoliv ovlivnil Windows stejně jako nechci, aby mi Windows ovlivňovaly Linux, ty systémy o sobě nemají vědět. Ale grub našel zavaděč Windows 10 na M.2 disku a když si vyberu z grubu spuštění Windows 10, tak se normálně spustí i přesto, že to je Windows 10 M.2, SATA 0 SSD na hry, SATA 1 pracovní HDD pro Windows, SATA 2 datový HDD (knihovna iTunes a podobně) a SATA 5 (poslední konektor) je HDD s Fedorou. Co se spustí si vybírám ručně v UEFI stisknutím F11 při startu, tak jsem to ostatně také chtěla a kdybych věděla jak na to, odstraním Windows 10 z grubu, protože tam není ten záznam potřeba, spouští se ze svého samostatného disku.