Dual boot s naistalovanymi w7

na novy PC chci nainstalovat fedoru17. Chci tam take ale pripojit disky ze stareho PC(w7).

Je lepsi nainstalovat nejdrive na holy PC bez pripojenych starsich disku system F17(abych si nesmazal nespravnym nainstalovanim data) a potom nejakym zpusobem pripojil disky, nebo muzu pripojit disky a zacit instalovat F17 a system je tak vypracovany, ze se nebude zbytecne cpat do starych HD.
Viz zkusenosti s mandrivou kde upgradem jsem krasne pripojil ruzny hard a naproti tomu u ubuntu obrovske problemy s instalaci, protoze se system cpal na jiz nainstalovane HD. (Nevim, zdali umi Fedora upgrade z DVD jako mandriva a ne jako ubuntu, ktere mi vzdy nabidlo z CD plnou instalaci).

Nepatri to sice do teto kategorie, ale jelikoz jsem byl vice zvykly na KDE nez GNOME, je KDE ve Fedore17 stajne stabilni a propracovane, jako GNOME, ktere je vychozi distribuci F17?

Dik

Samozřejmě je bezpečnější instalovat Fedoru s odpojenými Win disky :slight_smile: Jen se pak po připojení disků, musí windows systém přidat do grubu. Nicméně, pokud máš disky připojené, instalátor by se měl zeptat, jak chceš Fedoru instalovat - jestli přes všechny disky, jen na volné místo, jen přes linuxové oddíly - tím by se měl Windowsům vyhnout. F17 jsem neinstaloval a myslím, že vypadá trošku jinak než si pamatuju z F16, takže toto může být jen prázdné tlachání… :slight_smile:

Fedora jde aktualizovat buď z DVD nebo pomocí preupgrade, více třeba tu: http://fedoraproject.org/wiki/Upgrading

GNOME je sice výchozí prostředí, ale KDE je plně podporované a udržované. KDE verze je i přímo ke stažení: http://fedoraproject.org/cs/get-fedora-options

Příjemnou zábavu.