Downloader videí Youtube-dl. Bylo by možno GUI?

Strýček google tohle doporučil, v repo je jen nástroj příkazové řádky, jak jsem pochopil. Zkrátka spustit lze jen z konsole a to je jen pro vyvolené, a takových je vás jen málo. Nešlo by udělat balíček z youtube-dlG? Nebo je snazší cesta k downloadu videí? Pak pls někdo doporučte (v minulosti jsem s tím míval dost potíž, fungovalo jen někdy)
Ď
Pep

To, co hledáš, je Gydl. V repozitářích to nenajdeš, ale můžeš to jednoduše nainstalovat jako Flatpak.

Tož jsem to nainstaloval. Pokusil jsem se to spustit pomocí Alt+F2 a gydl (kdežto se v řádce zobrazilo, a to i s ikonkou), ale po enteru to spadlo. Z konsole je to tady:
[joe@localhost ~]$ su -
Heslo:
[root@localhost ~]# flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo
[root@localhost ~]# flatpak install flathub com.github.JannikHv.Gydl
chyba: com.github.JannikHv.Gydl/x86_64/stable je již nainstalováno ze vzdáleného repozitáře com.github.JannikHv.Gydl-origin
[root@localhost ~]# gydl
-bash: gydl: příkaz nenalezen
[root@localhost ~]#

Samozřejmě pokus dopadne stejně při přihlášení jako běžný uživatel.
Jak se Gydl spouští?
Ď
P.S.: při instalaci to po mě chtělo rootovské heslo asi 4x, to mě dost znejistělo…

Z příkazové řádky by to mělo jít spustit příkazem: flatpak run com.github.JannikHv.Gydl

Ale to by nemělo být potřeba, mělo by to normálně vytvořit zástupce mezi aplikacemi.

Tak z tohodle je lama jako jsem já, vedle:
[joe@localhost ~]$ flatpak run com.github.JannikHv.Gydl
chyba: runtime/org.gnome.Platform/x86_64/3.28 není nainstalováno
[joe@localhost ~]$ su -
Heslo:
[root@localhost ~]# flatpak install flathub com.github.JannikHv.Gydl
chyba: com.github.JannikHv.Gydl/x86_64/stable je již nainstalováno ze vzdáleného repozitáře com.github.JannikHv.Gydl-origin
[root@localhost ~]#

Chybí ti tam běhové prostředí, které ta aplikace potřebuje. V tomto případě je potřeba: flatpak install flathub org.gnome.Platform/x86_64/3.28

Jinak máš nainstalovaný KDE Discover (kde-discover)? Tam ty aplikace můžeš instalovat klikáním a doinstalovává to automaticky i potřebné běhové prostředí.

[joe@localhost ~]$ su -
Heslo:
[root@localhost ~]# dnf install kde-discover
Poslední kontrola metadat: před 1:24:08, Po 5. listopadu 2018, 20:51:33 CET.
Žádná shoda pro argument: kde-discover
Chyba: Nepodařilo se najít shodu
[root@localhost ~]#

Repo mám takové ty, cos mi vždycky doporučoval. Discover jako “Centrum softwaru” je výchozí, takže samozřejmě mám a funkční. Mám to chápat tak, že kdybych býval na začátku použil Discover, tak bych to nainstaloval kliknutím? Už se zdá, že Gydl nepadá a chodí. Ještě vyčmuchat, kam to loaduje ta videa.