Dotaz a prosba o rady

Vcera som si stiahol Fedoru. Dnes som si ju nainstaloval. Predtym som mal MDK10.1. Niektore veci mi tam nesli. Preto som sa rozhodol na radu jedneho znameho naistalovat Fedoru. Po instalaci som zistil, ze neviem niektor veci v tomto programe. Mam nainstalovane aj win, kde mam aj zalohy niektorych programov linuxu. Neviem vstupit na HD kde je win a zalohy. Neviem instalovat dalsie programy urcene pre lin ako napr sim, skype, krusader apod. Neviem spolupracovat s inymi diskami ale to som uz pisal. Neviem nastavit konzolu root. Ak mi niekto poradi budem rad, alebo sa vratit k MDK? Diky Igor

Sepis nam sem tvoje problemy trosku podrobneji. Disk s win je fat32? Jinak odpoved by mohla byt ‘man mount’ (konkretneji ‘mount -t vfat /dev/hd* /kam/pripojit’, kde “*” je ten disk, ktery chces pripojit).

Osobne jsem zastancem nadstavby apt-get (synaptic). Resi perfektne zavislosti. Jinak jestli si projdes toto forum urcite narazis na to, jak instalovat dalsi software (‘man rpm’, nebo treba konkretneji ‘rpm -ivh nazev_balicku.rpm’).

Konzolu root? Rekni co by te zajimalo, urcite ti nekdo z nas, kdo sleduje toto forum, dokaze odpovedet :wink:

Jinac myslim, ze fedora je lepsi jak Mandriva, ale je to jen muj subjektivni nazor a nechci vyvolavat flame …