Dolní lišta

Dobrý den, mam Fedoru 16, ten to systém už mam cca 3týdny a jsem sním velmi spokojen.
Ale stala se mi nemilá věc a to že po posledním aktualizacemi mi nefunguje ta dolní liška v dolním pravém rohu jak se ukazuje když je pustěnej skype či dropbox a předtím se tam ukazovali ikonky na ně když jsem klikl otevřel jsem dropbox či skype a nyní to nejde. Nevíte prosím jak tuto chybu odstranit? Když mam ten klasický vzhled tak je vše v pořádku ale rád by tohle nějak kladně vyřešil. Děkuji vám předem.

V posledni testovaci aktualizaci gnome-shell je podobny problem, ale uz je opraveny. Nepises nic o tom jake prostredi pouzivas, ani cisla verzi, takze jen takovy vystrel naslepo…

mam Fedoru 16 a prostředí mam to co je když se systém nainstaluje. netuším jak se tady tomu prostředí říká… v Ubuntu to je Unite

Zkuste si vytvořit nového uživatele a přihlásit se do něj, jestli tam onu lištu budete mít. Pokud ano, tak je asi problém v nastavení a bude potřeba promazat konfigurační soubory GNOME v domovském adresáři.

tak tohle bohužel nepomohlo. tuhle chybu udělala aktualizace

Zkuste reinstalovat balíček gnome-shell, to by mohlo pomoct:

sudo yum reinstall gnome-shell

a odhlásit se a znovu přihlásit.

Také to bohužel nepomohlo :frowning: vůbec to nechápu

Hmmm… tak to je zvláštní. Nemáte nainstalované nějaké rozšíření GNOME Shellu, s kterým by se ta aktualizace bila?

nic takového jsem neinstaloval. Vyzkoušel jsem i celí systém reinstalovat a vše bylo v pořádku ale jak jsem udělal aktualizaci tak vše se vrátilo a zas se dolní ikonky neukazujou. Já se díky takové chybě rezpektivně nedostanu do skype když je nenechám aktivní na ploše

Může být problém i v kombinaci s danou grafickou kartou, respektive ovladačem. Mám F16 s GNOME Shell na několika počítačích a nikde jsem takový problém neměl. Každopádně dočasným řešením může být GNOME Shell prostě neaktualizovat, stačí před aktualizací jeho balíček odškrtnout.

Děkuji vyzkouším co by šlo dělat

Já takový problém také nemám anavíc nechápu, proč se nemůžeš dostat do Skype. Stačí ho pustit případně kliknout na činnosti a otevřít. Není problém někde jinde? Třeba mezi klávesnicí a židlí?

že by byla ve mě chyba pochybuji. Přes 4roky jsem používal Ubuntu a problémy jsem neměl a možná by ses divil co vše v ní dokážu. Nic méně problém je vyřešen a tím pádem by to zde uzavřel. Jeden dobrý člověk mi poradil. Já F16 instaloval přes live CD a to prý má někdy takové problémy. F16 jsem nyní nainstaloval přes DVD a vše šlape jak má i po aktualizacích. Když to samé jsem udělal z LIVE CD tak se chyba opět ukázala. Děkuji vše kteří jste mi poradili a přeji pěkní den

Tobě taky.