Doinstalace balicku

Mam problem s doinstalovanim balicku, kdyz chci pomoci instalacniho dvd pridat balicky tak mi to napise ze nemuze najit spoustu souvisejicich, pritom tam urcite sou, obcas taky pise abych vlozil cd 3, takze tipuju ze ten problem by moh bejt v tom ze je to s dvd, ale nevim co s tim,

Ja jsem instaloval z cd … Ale pokud te zlobi zavislosti tak bych se podival na apt … Je to port z debianu a dokaze dobre resit zavislosti a to co pripadne nenajde sosne z netu :wink:

problem je v tom (pokud to tedy instalujes z konsole a pres rpm), ze rpm samo o sobe neumi najit zavislosti. To znamena, ze mu musis rucne dopsat ty balicky, ktere ty zavislosti obsahuji. Na príkladu: mejme balicek A, ktery potrebujes a pri instalaci to vypise, ze k tomu potrebujes jeste B a C. Takze musis zadat ‘rpm -ihv A.rpm B.rpm C.rpm’. To plati pokud mas ty balicky v aktualnim adresari, pokud ne musis uvest celou cestu k nim. Pokud to ale instalujes z nejakeho grafického klikátka tak nevím, nikdy jsem to nepouzil :slight_smile:

Nebo pouzij nejakou nadstavbu nad rpm, treba apt jak radil kolega, stejne tak muzes pouzit yum, ktery umi taktez resit zavislosti. R