Docker nejde nainstalovat na Rawhide

Zdravím!!!
Používám Fedora 36 Rawhide a mám tento problém:
Nainstaloval jsem Docker a když chci pokračovat tak mi to hází toto:

Docker CE Stable - x86_64 429 B/s | 389 B 00:00
Errors during downloading metadata for repository ‘docker-ce-stable’:

  • Status code: 404 for https://download.docker.com/linux/fedora/rawhide/x86_64/stable/repodata/repomd.xml (IP: 65.9.98.87)
    Errors during downloading metadata for repository ‘home_macMiguel_Plocha_repository’:
  • Curl error (37): Couldn’t read a file:// file for file:///home/macMiguel/Plocha/repository/repodata/repomd.xml [Couldn’t open file /home/macMiguel/Plocha/repository/repodata/repomd.xml]
    Error: Failed to download metadata for repo ‘home_macMiguel_Plocha_repository’: Cannot download repomd.xml: Cannot download repodata/repomd.xml: All mirrors were tried
    Ignorují se repozitáře: docker-ce-stable, docker-ce-test, docker-ce-nightly, home_macMiguel_Plocha_repository
    Poslední kontrola metadat: před 0:16:53, So 18. prosince 2021, 15:30:42.

Omlouvám se ale Linux používám cca 10 dní :wink:
Díky

Ahoj,

Docker nenabízí balíčky pro Rawhide, ale pouze pro stabilní verze. Člověk to může zjistit buď dle dokumentace nebo se může podívat do mateřské složky repomd.xmlIndex of linux/fedora/

Jestli nutně potřebuješ používat Docker, tak budeš muset použít stabilní verzi Fedory. Nejnovější verze je 35. Download Fedora Workstation

Jestli nepotřebuješ nutně Docker, tak ekvivalentním programem je Podman. Instaluje se pomocí balíčku podman. Taky existuje balíček podman-docker, který vytvoří binárku docker co pod pokličkou používá Podman. Není to 100% náhrada, protože to nenahradí Docker socket, který většina aplikací integrovaných s Dockerem používá.

Snad to pomůže :).

PS: Prosím, nevytvářej vlákna s názvy jako: Pomoc!, Nefunguje to!,… Nepomáhá to s popisem problému. Více relevantní název by byl třeba: Docker nejde nainstalovat na Rawhide.

1 Like

ok dobře děkuji MOC!!!

ale teď když zadám dnf update tak mi to hodí toto :

Docker CE Stable - x86_64 466 B/s | 389 B 00:00
Errors during downloading metadata for repository ‘docker-ce-stable’:

Zřejmě si dle nějakého tutoriálu přidal nový repozitář do dnf. Hádám, že jsi vytvořil soubor v /etc/yum.repos.d. Odstraň ho.

a mohl by jste poradit jak? =) Linux používám fakt cca 10 dní

Základní příkazy pro orientaci v příkazové řádce:

cd - vcházení do složek
ls - zobrazení obsahu aktuální složky
mkdir - vytvoření složky
rm - vymazání souboru (může se přidat -r pokud jde o složku)
touch - vytvoření prázdného souboru
nano - textový editor
sudo - spuštění programu jako administrátor

Takže by to šlo udělat takto:

$ cd /etc/yum.repos.d
$ sudo rm ./<jméno-přidaného-souboru>.repo

dobře a ještě mi to píše toto:

Errors during downloading metadata for repository ‘home_macMiguel_Plocha_repository’:

  • Curl error (37): Couldn’t read a file:// file for file:///home/macMiguel/Plocha/repository/repodata/repomd.xml [Couldn’t open file /home/macMiguel/Plocha/repository/repodata/repomd.xml]
    Error: Failed to download metadata for repo ‘home_macMiguel_Plocha_repository’: Cannot download repomd.xml: Cannot download repodata/repomd.xml: All mirrors were tried
    Ignorují se repozitáře: docker-ce-stable, docker-ce-test, docker-ce-nightly, home_macMiguel_Plocha_repository
    Poslední kontrola metadat: před 0:46:46, So 18. prosince 2021, 15:30:42.

Asi jsi přidal více souborů. Je potřeba odstranit i ty.

OU jeee!! Díky MOC!!! tak jse mto smazal paráda!!! zase jsem o něco chytřejší =)

Titulek dotazu jsem změnil na informativnější. Jinak se připojuju s Ondrově radě: Rawhide nepoužívat, zvlášť když jsem na Linuxu začátečník.
Je to vývojová verze, věci se tam můžou občas rozbít, nemusí být kompatibilní se softwarem třetích stran (což je i tento případ). Je to určené fakt jen pro odvážné power usery, kteří ví, jak si s takovými problémy poradit.

1 Like