Dnfdragora v Gnome

Přátelé, zkouším fedoru gnome a zápasím s jednou nepříjemnou věcí. Dnfdragora je často při spuštění minimalizovaná do tak uzounké nudle, že jde sotva chytit kurzorem a musím ji ručně roztáhnout. To bych nouzově přežil, kdyby ta nudle někdy nebyla schovaná přesně na hraně plochy a tím pádem neuchytitelná. Je nějaká možnost vynutit si start v maximalizovaném režimu?

A kdyz je maximalizovanou zavres tak se zase otvira takle zmrvene? V drevnich dobach byla na maximalizaci okna klavesova zkratka, nevim zda necim takovym gnome disponuje (podivej se do nastaveni klavesovych zkratek) - pak bys aspon nepotreboval na roztazeni okna pouzivat mys. Pak existuji v ruznych WM i moznosti nastavit parametry oken ruznych aplikaci prec konfigurace prostredi, ale opet nevim zda a jak se to v gnome dela - pokud je to gtk aplikace tak mozna neco jako .gtkrc?

Jo, otvírá se jak se jí zachce. Někdy rovnou ok, jindy až třeba na pátý pokus. Jinak - tváří se v dashi jako python appka, což bude asi ten problém… Nastavit parametry oken jsem samozřejmě chtěl, ale nikde v gnome jsem nenašel možnost.

Maximalizace se tuším dělá <super> + <šipka nahoru>