dnf vs. yum

Na základě http://dnf.baseurl.org/2013/12/19/dnf-and-fedora-20/ jsem si říkal, že zkusím dnf, když už tedy v budoucnu bude yum odstaven.

Není to divné ? Jakto, že dnf update nenašel a yum ano ? Jaké informace získat pro odeslání ? Nemáte nápad ?

[root@x yum.repos.d]# dnf update
Resolving dependencies
–> Starting dependency resolution
–> Finished dependency resolution
Dependencies resolved.
Nothing to do.

[root@x yum.repos.d]# yum update
Loaded plugins: langpacks, refresh-packagekit
Warning: group gnome-desktop does not exist.
Resolving Dependencies
–> Running transaction check
—> Package google-crosextra-caladea-fonts.noarch 0:1.002-0.1.20130214.fc20 will be updated
—> Package google-crosextra-caladea-fonts.noarch 0:1.002-0.2.20130214.fc20 will be an update
—> Package hawkey.x86_64 0:0.4.6-1.fc20 will be updated
—> Package hawkey.x86_64 0:0.4.7-1.fc20 will be an update
—> Package iso-codes.noarch 0:3.48-1.fc20 will be updated
—> Package iso-codes.noarch 0:3.49-1.fc20 will be an update

atd…

dnf totiz neaktualizuje data z repa jako yum pred kazdym spustenim, ale ma na to nejaky mikrodemon ci co - nevim zatim jsem to nezkoumal - a uz jsem videl si nekdo stezoval ze to ma nastavenou moc dlouhou periodu, jak cast to metadata stahuje.

No ja mam podobny problem. Taky se mi stalo, že dnf ukazoval jiné aktualizace, než yum.

To je daň za zrychlení práce s DNF. U Yumu si lidi stěžovali, že dlouho trvalo, než aktualizuje databázi, ale zase člověk pracoval s aktuálními informacemi.
Ideální by bylo stahovat vždycky jen deltu. U Yumu to měli kluci naplánované do půl roku. U DNF by to snad mělo jít taky. Pak nebude tak zdržovat stahování aktuálních informací před každým použitím.