Discourse

Jen si tady ublinknu: Discourse je dle mého skromného názoru nepřehledné a hlavně strašlivě překombinované monstrum. Bez JS nepoužitelné. Jsem sám, komu připadá jako špatná volba?

Mně to vyhovuje.

Ale mohli bychom si tu klidně i zahlasovat. Mělo by to jít takto, ale asi to není aktivní: https://meta.discourse.org/t/how-to-create-polls/77548

No ja z celeho fora ted pouzivam akorat tu listu v pravo, kde se (asi) zobrazuji jen nova, nebo aktualizova temata, k cemu je zbytek obrazovky nevim…

Mně jako uživateli nové fórum vyhovuje. Orientuje se mi v něm jednodušeji, jednodušeji se píší komentáře, dají se vkládat obrázky, slušně formátovat… Nicméně je to jenom můj osobní názor jako uživatele. Jako admin se řídím jinými kritérii. Discourse je jedno z posledních fór, které má nějaký vývoj. Mnoho ostatních je opuštěno nebo maximálně vydávají opravy kritických bezpečnostních chyb. Co se týče aktivity uživatelů, tak ta se s novým fórem zvýšila, to je pro mě hlavní kritérium. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet v delším horizontu. Discourse to nemá rozhodně předplacené na doživotí.

Ony ty fóra upadají obecně, i u nás už se většina aktivity přesunula do skupiny na Telegramu. IMHO Discourse z dostupných fór nejlépe plní to, jak jsou dneska lidi zvyklí komunikovat. Pokud nebude úspěšný ani on, tak si myslím, že už to budou mít fóra definitivně spočítané.

Že to pořádně nejede bez JS, už bych v době, kdy bez něj pořádně nefunguje valná většina stránek, neřešil. Ten vlak už bohužel dávno ujel.

1 Like

Asi relevantní poznámka do diskuse:
Na právě skončeném Flocku probíhala diskuse, zda tradiční mailing listy nahradit právě Discoursem. Noví přispěvatelé už mailing listy moc používat nechtějí a ti stávající budou mít možnost používat Discourse přes mail.
U GNOME už to není ve fázi diskuse, ale přímo plánu.

Takže ten Discourse není nějaký náš úlet, ale přesouvá se teď k němu řada open-source projektů. Co jsem nevěděl, je, že dokáže imitovat mailing list. Uživatelé můžou dostávat nové příspěvky emailem a odpovídat na ně také emailem (to bychom museli povolit). Pokud by to o byl zájem, můžeme to zkusit.

Používám Discourse jak na webu, tak notifikaci o nových příspěvcích do mailu. Když odpovídám, tak jdu na web. Discourse mi vyhovuje.