Dialog přihlášení na google

Ahoj! Po upgradu na F18 mi čas od času, cca jednou denně, vyskočí tenhle dialog http://i47.tinypic.com/155t0n4.jpg.
Je to normální? V online účtech se google účet tváří jako že je v pořádku přihlášen, tak je mi to celkem podezřelý a nevím, z jaký jiný aplikace by to mohlo vyskakovat.

To je tezko rici co je zdrojem, jestli prohlizec, messenger, nejak google aplikace atd. Obecne to je dialog pro zadani hesla a jmena a hesla a pro pristup ke google API (zjednodusene receno: rozhrani pro programatory pres ktere mohou pouzivat nektere sluzby googlu) a jeho uzlozeni do gnome-keyring. Jestli je jmeno a heslo do API stejne jako do jinych google uctu to nevim, kdyz tam zadas co mas a ulozis to do klicenky tak to bud prestane otravovat, nebo to vyskoci znova a tim padem to je jiny ucet.

Pomoci utility xprop z terminalu muzes zkusit zjistit ktere aplikaci to okno patri, ale pozadavek muze taky nekdo poslat pres dbus a nejsem si jist jak to pak funguje.

Já se právě tak trochu bál, aby to nebyl nějaký malware, kterýmu vyzvoním svoje přihlašovací údaje… Ale zjistil jsem, že to je od Thunderbirdu, kde mám co se týče googlu jen rozšíření gConstactSync pro synchronizaci kontaktů, což bude asi zdrojem toho dialogu. Zvláštní ale je, že když spustím synchronizaci ručně, na nic se mě neptá a rovnou ukáže výsledek synchronizace, že něco smazal, aktualizoval apod. Přihlašovací údaje tam teda určitě má uložený.