Diakritika v ID3 tagách - funguje někomu?

Mám hromadu MP3 apod., které mají ID3 tagy (tedy např. název, interpret atd.) používající diakritiku. Bohužel dost znaků (ž, š, č, ř) se zobrazuje špatně. A řekl bych, že ve všech přehrávačích.

Když jsem hledal řešení, našel jsem akorát rady typu “nepoužívej diakritiku” atd., ale to jsou rady na nic. :frowning: Řešil jste tohle někdo? Nebo alespoň nástin, kde hledat řešení…

Díky.

No vzhledem ke zminene skupine pismen je myslim problem jasny a jmenuje se kodovani.

Zustava jen otazkou zda to je oblibeny problem:
Mas tagy v kodovani cp1250 (windows) ale na Linuxu se ocekava bud latin2 {nebo mene pravdepodobne utf8).
Nebo:
Tagy je mozne psat jen v iso8859-1 a tam tyto ctyri znaky nejsou to co v iso8859-2.

Díky za odpověď. Jak mám tedy “to něco”, co ten text čte, přesvědčit, že je to v jiném kódování? Protože těch souborů mám spoustu a přepisovat to by bylo šílené :wink:

něco jako tohle by nefungovalo?

for soubor in *.mp3 ; do
POPIS=$([program, který vytiskne tagy na standardní výstup] $soubor | iconv -f iso-8859-2 -t utf-8)
cp $soubor $(basename .mp3)-prelozene.mp3
echo $POPIS | [program, který tagy nastaví]
done

Ta pripadne konverze by se jiste automatizovat dala, otazkou je jak to s ID3 taky je. Tzn. prvni co tak zjistit v jakem kodovani se tagy standarndne ukladaji, ci zda kodovani neni specifikovano. V pripade ze neni urcene, pak bych hledal nekde v nastaveni toho prehravace, ale priznam se ze jsem este nastaveni kodovani pro prehravac nevidel…

Zjistil jsem, že “normálně” jsou uloženy v kódování windows-1250 (jak jinak :frowning: ). Takže bych spíše chtěl přesvědčit přehrávač/dekodér, aby to zobrazoval v tomto kódování.

Řešením je i všechny ID3 tagy překódovat (např. pomocí EasyTag), jenže pak takhle budu muset překódovávat všechny MP3, které seženu :frowning:

Ale díky… Jen se divím, že tohle nějak nikdo neřeší nebo mu to nevadí…

Prijde mi divne ze by to nikdo neresil. Co si zkousel za prehravace?

Mozna, ze vetsina lidi posloucha zahranicni interprety a tam moc ceske znaky nepotrebuji :).

Macky

Zkoušel jsem přehrávače Amarok, Kaffeine, Noatun, Xine, Exaile, JuK, Kaboodle, Muine, XMMS, MPlayer a Totem a v žádném to nešlo. Jinými slovy, nenašel jsem přehrávač, který by zobrazil ID3 tagy správně :frowning:

Tak to uz asi neprekonam. :slight_smile: Upresnil bych ale problem - nenasel se na na Linuxu prehravac, ktery by umel zobrazit ceske znaky v ID3 tagu kodovanem cp1250. Pokud teto dotaz polozite googlu zjistite ze dany problem nemate sam a treba nejdete i nejake prijatelne reseni (MMCH: min v xmms lze nastavit font, zkuste vybrat nejaky ms ttf).