Dělení disku

Dobrý den,
mám následující problém. Při instalaci verze 22 z CD síťová instalace 64-bitová verze se mi nedaří ručně vytvořit oddíly. CD jsem zkontroloval a test proběhl bez chyb. Na disku mám ještě naistalovanou distribuci Debianu.
Zvolím ruční dělení disku, standardní oddíly, nechci používat LVM ani automatické rozdělení disku, Mám volný prostor kolem 250GB. Kliknu na plus pro vytvoření nového oddílu, zvolím ze seznamu přípojných bodů /boot, do pole pod ním vyplněním 500M pro velikost 500MB a ok. Velikost se změní na 1MiB. Zkoušel jsem i jiné možnosti jako 500MB, 500 m a další - malá velká písmena, s mezerou bez mezery. I když přepíšu na jinou hodnotu, tak se zase vrátí po kliknutí na aktualizovat na hodnotu 1MiB.
Stejný problém mám i s dalšími typy jako swap, var, nastavím 4G a dostanu 1MiB.
Jsem dlouholetým spokojeným uživatelem Fedory.
Předem děkuji a těším se odpovědi.
Dnes jsem ještě vyzkoušel spin s grafickým prostředím kde.
Stáhnul jsem si iso obraz, zkontroloval jeho sha256sum, kontrola ok, obraz vypálil, spustil a provedl kontrolu disku, kontrola opět ok.
Bohužel ani zde se mi disk nepodařilo rozdělit, stejné problémy jako u předcházející síťové instalaci ze CD.

Nejak uz nemam silu po ctvrte poustet virtual s istalaci, ale nezkousel si to zapisovat bez jednotek?

Tak jsem počkal na Fedoru 23 a naistaloval jsem ji. Dělení disku bylo bez problémů.
Po čisté instalaci s grafickým prostředím Gnome - workstation na notebok HP Pavilion dv6-3060ec, notebook správně nabootoval až k přihlášení uživatele, které také proběhlo v pořádku. Ale potom zamrznul. Pomohl pouze HW reset.
Doinstaloval jsem grafické prostředí KDE i MATE a stav je stále stejný, dostanu se až k přihlášení, které proběhne v pořádku a pak zamrzne.
Bohužel se mi ani nepodařilo najít logovací soubor X Serveru.
Přihlášení přes konzoli funguje, ale při vypnutí pomocí shutdown, dojde až na odpojení disků, ale k vlastnímu vypnutí notebooku nedojde. Opět pomůže pouze HW vypnutí.
Předem mnohokrát děkuji za rady.