CUPS a Minolta C300 problem.

Zdravim,
pokousim se uz asi 3dny rozbehat tisk z linuxu na tiskarne Konica Minolta bizhub C330.
Vse se tvari v poradku


lpstat -t
scheduler is running
no system default destination
device for Monilta: socket://10.182.62.124:9100
device for tmpprinter_ZGGKNcxs: socket://10.182.8.219:9100
Monilta accepting requests since Pá 14. březen 2008, 14:42:59 CET
tmpprinter_ZGGKNcxs accepting requests since Pá 14. březen 2008, 14:35:11 CET
printer Monilta is idle.  enabled since Pá 14. březen 2008, 14:42:59 CET
printer tmpprinter_ZGGKNcxs is idle.  enabled since Pá 14. březen 2008, 14:35:11 CET

Ale jakmile dam vytiskout test page tak mi vyjede 12stranek a na te prvni je napsano toto


%!PS-Adobe-3.0 %%LanguageLevel: 1 %%DocumentData: Clean7Bit %%DocumentSuppliedResources: proces testprint/1.3
%%DocumentNeededResources: font Helvetica Helvetica-Bold Times-Roman

Diky za radu co s tim.

IkaR

No… to co vam vyjeden je PostScript - tedy vetsina tiskerem umi postscript interpretovat a vytisknout. Minolta ale z nejakeho duvodu proste script neinterpretuje ale vytiskne. Bud ta tiskarna neumi postscript (ale nastavil jste ji jako postscriptovou), nebo je neco spatne nastavene. Myslim, ze vetsina lepsich tiskarem PS umi.

Takze jsem si vyjel testovaci page a je na nem mimo jine toto


PostScript: Level 3
Version: 3010 (861)
Product: GPL Ghostscript

Tak co delam spatne ze to netiskne z linuxu jak by melo :frowning:

takze si budu muset sehnat nekde PCL driver pro linuxe ale jak hledam tak zjistuju ze asi nic takoveho neni.
Minolta na to prdi, ale aspon mam jasno tiskarna klidne od cinanu, ale minolta leda tak jako podstavec pod skrin. :frowning:

Podle me hazite predcasne flintu do zita. Podle stranek vyrobce umi tahle tiskarna PS3.

Na dotaz googlu mi tento vyplivl napr. tuto stranku:
http://onyxftp.mykonicaminolta.com/download/SearchResults.aspx?productid=905&filetypeid=0
Tam je linuxovy PPD soubor i s navodem co s nim. Navod je sice pro MAC OSX, ale i ten pouziva CUPS stejne jako Fedora, takze by to melo jit sprovoznit.

Krom jineho zkuste taky:
http://www.openprinting.org/show_printer.cgi?recnum=KONICA_MINOLTA-bizhub_C300

tam je napsano, ze staci pouzit uplne obycejny PostScript driver.