co s tím?

Dobré dopoledne, rozhodl jsme si nainstalovat Fedoru 20. Stáhl jsme si ji z netu, vytvořit bootovací USB (nemám mechaniku), nabootoval z USB a vybral instalaci Fedora 20 (nabídek je tam hodně, dokonce dvakrát: Instal Fedora 20) a nechal běžet proces. Po doběhnutí modrobílého pásku ve spodní obrazovce mi instalace řekla: Warning \dev\root do not exist a nehnu se dál. Co s tím? V notebooku mám instalaci Ubuntu, kterou chci Fedorou přeinstalovat .

Divné.
Jak jsi bootovací médium vytvářel, co jsi přesně stahoval, zkontroloval jsi médium.
Pokud máš ubuntu, tak doporučuji metodu dd ( https://fedoraproject.org/wiki/How_to_create_and_use_Live_USB#Command_line_.22direct_write.22_method_.28most_operating_systems.2C_non-graphical.2C_destructive.29 ) a netinstall medium. Pokud si chceš Fedoru vyzkoušet tak LIVE verzi.

Boot USB jsem vytvářel pomocí Unetbootin. Chlapík mě radil použít Fedora LiveUSB Creator (vytvářím jej ve win).
Fedoru jsem stáhl ze stránek Fedora.cz. Tak uvidíme jak mi pomůže LiveUSB.

Dám vědět.

Už jsme se dostal do instalace, ale řeším další problém:
instalace se spustí, já si vyberu češtinu a na další obrazovce, kde je Datum &čas, jazyková podpora, zdroj instalace apod. mě nejde nastavit Cíl instalace (1), Zdroj instalace (2) ba ani Výběr software (3).
Legenda:
(1) vybral jsem HDD v ntb, na kterém je pořád instalace Ubuntu, takže zabírá místo a instalátor mi píše, že nemá dostatek místa na instalaci - interní HDD má 120 GB - instalátor mi ukazuje že jen 540 MB. Rušil a přidával jsem oddíly a nakonec se to asi nějak povedlo. Takže odfajfknuto.
(2) Zde mi pod nápisem Zdroj instalace píše: Error settings up base repository. Kliknu na to a zaškrtnu automatický zdroj instalace, tady mi napíše že není možné z tohoto zdroje instalovat.
(3) Nelze tuto nabídku nijak rozkliknout.

Už jsme z toho dost špatný … takovou hrůzu jsme nečekal. Co dělám špatně?

Fedoru 20 jsem neinstaloval, ta možná budu vařit z vody (a dokumentace), ale:

  1. musíš zvolit, že chceš použít celý disk (jestli to ještě jde) nebo smazat stávající oddíly - viz http://docs.fedoraproject.org/en-US/Fedora/20/html/Installation_Guide/s1-diskpartsetup-x86.html a http://docs.fedoraproject.org/en-US/Fedora/20/html/Installation_Guide/reclaim_space-x86.html
  2. Instalace běží imho přes síť - jsi připojený kabelem nebo přes wifi? Funguje připojení? http://docs.fedoraproject.org/en-US/Fedora/20/html/Installation_Guide/sn-Netconfig-x86.html
  3. Výběr software nemůže fungovat, protože neví, co může nabídnout za software. Bude fungovat, až pojede 2.

Nainstaloval jsem Fedoru z live verze a jede. Teda snad jede, všechno jsem ještě nezkoušel.

Spíš řeším další problém a to s wifi. Systém vůbec nenašel hw wifi. Máte nějaký tip? Wifi je integrovaná a naprosto standardní. Měl jsme s tím problémy už v ubuntu, kdy roky fungovala a pak najednou nic. Nešla a stejně jako teď, ani nebyla k nalezení. tehdy jsme to řešit pomocí příkazů v terminále, ale nemám už tušení jak.

Jestli jsi nainstaloval LIVE verzi. Tak připoj síťový kabel k ntb a aktualizuj.
Nejlépe přes terminál:


sudo yum clean all && sudo yum update

potom restart. Pokud i po tom nepojede wifi tak napiš.
Po restartu (pro kontrolu) zadej do terminálu:


uname -r

A pošli řádek co to vyplivlo.

Aktualizace proběhla a wifi není :frowning:

příkaz uname -r odpověděl řádkem: 3.13.3-201.fc20.i686

noha napsal(a):

Aktualizace proběhla a wifi není :frowning:

Jakou wifi kartu máš?

takovouto: Network controller: Broadcom Corporation BCM4312 802.11b/g LP-PHY (rev 01)

To je nejaky stary pocitac. Pro BCM43xx byl vzdy potreba vyextrahovat a nainstalovat firmware. Viz balik bcm43xx-fwcutter. Faktem je, ze neznam aktualni situaci - uz jsem dlouho tuhle kartu nepotkal.

Na riešenie tejto problematickej wifi karty som používal tuším až po Fedora 18 tento návod:
http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=239922

Potom som si už kúpil novší notebook, takže som situáciu ďalej nesledoval.