Co robi noacpi + nastavenie hostname

Zdravim Vas,

pokusal som sa nainstalovat F7 na klasicky desktop s nasledovnou konfiguraciou:
MB: MSI 945GCM5 V2
Procesor: Intel Core2Duo E4400 (2.0 GHz)
RAM: 2GB DDR2 V-Data 667 MHz
HDD: WD 1600 AAKS (160 GB, SATA2, 8MB cache, 7200 RPM)
DVD: Sony NEC Optiarc AD-7170A
VGA a LAN onboard, 350W zdroj Fortron
Instalacia ale vzdy skoncila neuspesne, zmrzlo to pri Loading vmlinuz a na konci sa vypise Ready a v tom to zmrzne, musi sa tvrdo resetovat (zmrzne aj klavesnica). Pri pokuse o instalaciu v textovom rezime sa to sice rozbehne, ale pri instalacii sa vypise vynimka a instalacia sa nedokonci.
Riesenie bolo take, ze som napisal pri boote linux noacpi a instalacia prebehla v grafickom rezime uplne bez problemov.
OTAZKA je teda nasledovna: co som vlastne tym dosiahol, ze som napisal ako parameter noacpi? Aky je vyznam tohoto parametra?
OTAZKA2: ako mozem natrvalo nastavit hostname na nieco ine ako localhost.localdomain? Ked to urobim cez prikaz hostname, po restarte je to uz zasa localhost.localdomain. Potrebujem natrvalo nastavit hostname a domain. Ako?

ACPI (Advanced Configuration and Power Interface) je rozhraní, pomocí kterého operační systém přistupuje k pokročilým funkcím správy napájení a dalších rozšiřujících fičur jako je třeba uspávání jednotlivých komponent, suspend to ram, speciální klávesy na noteboocích,…

Vas instalacni problem nebyl v ACPI ale v komunikaci BIOSu a zavadece OS z CD. Jedna se o znamou chybu, kterou lze obejit tim, ze se vyzada spusteni instalace pres prikazovy radek. Parametr noacpi byl jiz pravdepodobne zbytecny a pokud se vam nepsal do zavadece mel byste byt schopen fungovat i bez nej.

Hostname se samozrejme da nastavit pres editaci prislusnych souboru ale tez pres
system->sprava->Sit->DNS->jmeno pocitace, pripadne zalozku “Pocitace”. Doporucuji vam ponechat existujisi aliasy localhost, jinak byste mohl mit problemy s nekterymi dalsimi sluzbami.

mna by skor zaujimalo, ako to nastavit cez subory, nie cez graficke prostredie…

Soubor /etc/hosts a /etc/sysconfig/network promenna HOSTNAME.