Chybí balíčky???

Prosím pomozte. Při pokusu o instalaci Celestia 1.4.1 na FC8 x86_64 se mi konci konfigurace objevuje:

configure: error: Package requirements (libgnomeui-2.0 gtk±2.0 >= 2.6 gtkglext-1.0) were not met.
Consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if you installed software in a non-standard prefix.

ale přitom mám:

rpm -q libgnomeui
libgnomeui-2.20.1.1-1.fc8

rpm -q gtk+
gtk±1.2.10-59.fc8

rpm -q gtk2
gtk2-2.12.1-5.fc8

rpm -q gtkglext
balíček gtkglext není nainstalován

Stáhl jsem a nainstaloval gtkglex-1.2.0 ze sourceforge.net ale hláška ‘balíček gtkglext není nainstalován’ zůstává. Projel jsem internet křížem krážem, ale už fakt nevim :frowning:
Díky za radu.

Mno… to je zajimave, tohle je jeden z nejcastejsich dotazu a i nase prirucka jasne rika - nainstalujte si baliky ze sekce vyvoj - tedy potrebujete baliky -devel-. To jsou zpravidla halvickove soubory s definicemi C/C++ headers. Bez nich tezko neco slinkujete s jakoukoli knihovnou. Tedy napr.
libgnomeui-devel-2.20.1.1-1.fc8

“Instalaci” gtkglex z SF jste si akorat pridelal problem protoze jste si prepsal systemove soubory z rpm balicku necim zkompilovanym co?

No ty tam právě mám. Ale protože to chtělo další, tak jsem hledal a instaloval, chybová hláška však nemizela. Myslíte, tedy že, by pomohla odinstalace všech vývojářských balíčků a jejich reinstal?

To se omlouvam ale z toho co jste psal nebylo jasne ze mate nainstalovany i dany devel balicek. Jste si tedy jist ze libgnomeui-devel-2.20.1.1-1.fc8 atd. mate nainstalovany? (rpm -q libgnomeui-devel gtkglext-devel gtk+extra-devel)

Kvuli vam sem si tu Celestii stahnl a svete div se - jde to zkonfigurovat (./configure --with-gnome)

Ne, ne. Já se omlouvám. Gtk+extra-devel mi chyběl, měl jsem jen gtk±devel. Nainstaloval jsem ho a už mi to také funguje. Moc díky