Chybějící gnome-keyring-pkcs11.so

Ahoj,
chtěl bych si zahrát Governor of Poker 2 přes wine. Nicméně, když ho chci spustit, napíše hlášku “p11-kit: couldn’t load module: /usr/lib/pkcs11/gnome-keyring-pkcs11.so: /usr/lib/pkcs11/gnome-keyring-pkcs11.so: soubor nebo adresář neexistuje”.

S tímto související je i Stronghold Crusader. Wine vypíše hlášku (stejná jako minule, akorát okořeněná o WineGL):
“p11-kit: couldn’t load module: /usr/lib/pkcs11/gnome-keyring-pkcs11.so: /usr/lib/pkcs11/gnome-keyring-pkcs11.so: soubor nebo adresář neexistuje
err:winediag:X11DRV_WineGL_InitOpenglInfo Direct rendering is disabled, most likely your OpenGL drivers haven’t been installed correctly (using GL renderer “Gallium 0.4 on AMD RV710”, version “1.4 (2.1 Mesa 8.0.3)”).”

Díky moc :slight_smile:

Zapoměl jsem doplnit:
Fedora 17
Wine - aktuální verze (tuším 1.5.3)

Pro chybejici modul p11-kit by melo stacit nainstalovat balik gnome-keyring:

$ yum whatprovides */gnome-keyring-pkcs11.so

Loaded plugins: langpacks, presto, refresh-packagekit
gnome-keyring-3.4.1-2.fc17.x86_64 : Framework for managing passwords and other secrets
Repo : fedora
Matched from:
Filename : /usr/lib64/pkcs11/gnome-keyring-pkcs11.so

Ahoj.

Předpokládám, že máš 64-bitový systém. Pak je problém v tom, že musíš doinstalovat 32-bitový balík gnome-keyring.i686.

Ohledně OpenGL problému mám zkušenost pouze s nvidiemi, které pracují pod winem pouze s proprietárními ovladači. Vždy jsem musel nainstalovat xorg-x11-drv-nvidia-libs.i686. Nepracují AMD grafiky ve wine taky jen s catalysty?

Me wine sice tuto chybu pise taky, ale aplikace normalne bezi, tzn. nemyslim si ze to ze dana aplikace nebezi je chybejicim /usr/lib/pkcs11/gnome-keyring-pkcs11.so.