Chyba v aktualizačních souborech F12 - odejde zvuk

Zdravím, po instalaci Live CD “Constantine”, nainstalování repozitářů a kodeků bylo vše OK do chvíle, než jsem spustil aktualizace ke dni 23.12.2009. Přestal fungovat zvuk v multimediálních přehrávačích (mp3, Flash Player…). Ověřeno opakovanou přeinstalací, takže někde v tom aktualizačním balíku je fatální bug!! Máte někdo podobnou zkušenost?

  1. co se aktualizovalo (/var/log/yum.log)
  2. jakou mas zvukovou kartu (me funguje zvuk normalne)
  3. nefunguje zvuk v celem systemu? zkousel si jineho uzivatele?

Hm, spustil jsem kompletně všechny nové aktualizace k 23. 12. Vypadá to na nějaký konflikt kodeků?? Např. implicitní Rythmbox začnal asi na sekundu přehrávat mp3 a pak zahlásil něco jako chybu dekonéru. VLC a Flash Player byly zcela němé. To kdybych věděl, který aktualizač. soubor to způsobil. Po čisté instalaci včera vše OK, po aktualizacích dtto, znovu reinstal. a teď mám strach něco aktualizovat… rád bych bug nahlásil, ale nevím, jak ho zjistit. Zvukovku mám Realtec ALC888 na GIGABYTE EP-45-UD3LR, P45, s775. Díky

Tuto zvukovku mam taky ac na jine desce a zvucim dal normalne. Provadet reinstalaci je nesmysl, ale ja zase nebudu zjistovat co se tak asi na tvem systemu muze aktualizovat. Proto jsem psal ze se mas podivat do toho log souboru - v nem najdes co se aktualizuje. Skoda ovsem ze ted se ti po ciste instalaci bude aktualizovat spousta veci ktere s tim nesouvisi. Prvni do bych ale zkusil je po aktualizaci pustit system se starsim jadrem (pri startu pocitace vyber z menu, ktere se objevi po stisku libovolne klavesy).